Orli Znojmo Orli Znojmo

Orli letí na západ, otestuje je extraligová Plzeň

Orli letí na západ, otestuje je extraligová Plzeň

Příprava na novou sezonu pokračuje. Po sérii domácích zápasů Orli odcestují do Plzně, kde se v úterý střetnou s místními indiány. Ti odehrají v nové sezoně již desátý duel. Utkání začíná v 17:30.

Svěřenci Jiřího Režnara zatím dosavadní přípravu zvládají poměrně dobře, po velice dobrém působení na turnaji ve švýcarském Sursee zdolali letos v domácím prostředí dvougólovým rozdílem Plzeň, o dva dny později však nestačili na extraligový Zlín, kterému podlehli 4:6.

Znojemští se před dalším přípravným duelem shodli, že musí přidat na agresivitě. „Řekli jsme si, že musíme přitvrdit. Hráli jsme špatně. Takhle v EBEL hrát nemůžeme,“ konstatoval útočník Ondřej Fiala. „Týmy z extraligy jako je Plzeň nebo Zlín jsou techničtější, hráči mají větší dovednosti s pukem. Zato v EBEL se hraje hokej přímočarý, podobně jako to hrál Ingolstadt nebo Zug. Přesně tak chceme hrát s Plzní. Musíme se vyvarovat zbytečných chyb,“ dodal.

Lodivod Orlů Jiří Režnar zatím není příliš spokojený s prací obranných řad. „Musíme ještě zapracovat na obraně. Se Zlínem jsme dostali šest gólů, ukázalo to, že v tom máme ještě rezervy,“ sdělil s tím, že plánuje znovu protočit sestavu. Nastoupí Lubomír Štach, mimo hru bude naopak Branislav Rehuš kvůli zdravotním problémům.

Na Plzeň, Karle, na Plzeň! #IndianiUzJedeme #51JanSeda #7PatrikNechvatal #TeamBus #NeprijeliJsmeDoPlzneNaBabete #JedemSiProBody #SledujteOnlajn #hcorli #OrliZmojmo ☆ www.instagram.com/hcorli.cz ☆

Posted by HC Orli Znojmo on Tuesday, 25 August 2015

HC Škoda Plzeň

Naposledy se Znojemští střetli se svým západočeským soupeřem minulý týden. Indiáni tehdy přicestovali s velkým počtem juniorů a hráčů na zkoušku. Orli dokázali svého soupeře porazit poměrem 3:1, když se prosadil Podešva, Bartoš a do prázdné pak Yellow Horn. Kouče soupeře oslnil svým gólem pouze Tomáš Andrlík.

Indiáni z Plzně patří v posledních letech mezi extraligovou špičku. Tři roky zpět slavili titul, předloni skončili ve čtvrtfinále. V poslední sezoně sice museli zkousnout hořkou pilulku v podobě nepostupu do vyřazovací části, letos jsou však odhodláni bojovat o přední příčky.

Kádr Plzeňských v průběhu léta nedoznal nějakých výrazných změn, za svým snem odešel do zámoři talentovaný útočník Dominik Simon a obránce Vojtěch Mozík. O produktivitu by se tak mělo starat útočné trio Lev - Bližňák - Kratěna. Známý je i Ryan Hollweg zejména díky svému silovému pojetí hry. V brankovišti pak kraluje český reprezentační gólman Matěj Machovský.

Sestavy z posledních zápasů

Fučík (Nechvátal) – Šťáva, Biro, Stehlík, Šulák, Bača, Kousalík, Nemčík – Csamangó, Lattner, Podešva, Číp, Šedivý, Bartoš, Yellow Horn, Špaček, Pucher, Fiala, Beroun, Abdul, Novák.
Machovský (Polívka) – Andrlík, Kadlec "A", Jeřábek "A", Moravčík, Pulpán, Kubka – Lev, Bližňák, Kratěna "C" – Johnson, Preisinger, Sýkora – Kubalík, Kracík, Indrák – Poletín, Pitule, Hollweg.

Související články