Orli letí vzhůru, překonají obranný val Grazu?

ČT 17. 10. 2013
Znojemští hokejisté pilně sbírají bodíky a postupně stoupají ligovou tabulkou. K absolutnímu vrcholu chybí jen kousíček. Podaří se Orlům další krok k výšinám? V cestě jim tentokrát stojí jeden z nejméně oblíbených soupeřů - houževnatý Graz.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Ryan Kinasewich oblékal v předchozích letech dres Záhřebu a Salzburgu. Po krátké epizodě v italské Serii A se vrátil zpět do EBEL, tentokrát zamířil do Grazu.

Pozice ve středu tabulky, jeden z nejméně produktivních útoků, ale již tradičně pevná obrana. Stručný popis mužstva trenéra Maria Richera. Graz prozatím střídá vítězné a prohrané zápasy s téměř železnou pravidelností, což je ale pro cílevědomý tým málo. Nedělní vysoká výhra nad Innsbruckem zvedla hráčům sebevědomí, navíc proti Orlům se „devětadevadesátkám“ zpravidla daří. „Znojmo má ve svém celku dobrý mix mladých, bruslařsky silných a zkušených hokejistů. Musíme být připraveni od začátku,“ ví trenér Richer.

Sedm zápasů a šest výher. To je skvostná bilance znojemských hokejistů z předešlých týdnů. Orli se nezalekli ani víkendového tripu do již zasněžených destinací a plně bodovali v Innsbrucku i Dornbirnu. A právě na ledě Buldoků si svůj premiérový start v letošní sezoně odškrtnul i gólman Filip Landsman, jenž nechal odpočinout prozatímní jedničku Sasu Hoviho. Po téměř týdenní pauze tak svěřenci trenéra Režnara opět naskakují do zápasového kolotoče. Dobrou zprávou pro fanoušky je návrat útočníka Zdeňka Blatného, jenž právě v Grazu odehrál velmi úspěšný ročník 2011/2012. Naopak k Patriku Novákovi, Richardu Jarůškovi a Jiřímu Berounovi na marodce se přidali obránci Antonín Bořuta, který bere antibiotika, a Jan Müller, jehož trápí problémy se zády.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
11 1 1 2 7 17:32

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Moser Medical Graz99ers
pozice v tabulce 4. 7.
body 16 13
aktuální forma Dornbirn - Znojmo 3:4
Innsbruck - Znojmo 2:3
Graz - Innsbruck 6:2
Dornbirn - Graz 4:2
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 12 bodů (4 + 8) Olivier Latendresse, 8 bodů (6 + 2)
nejproduktivnější obránce Oldřich Horák, 4 body (1 + 3)
Richard Pavlikovský, 4 body (0 + 4)
Dustin van Ballegooie, 8 bodů (1 + 7)
brankáři Sasu Hovi (90,8%) Sebastian Stefaniszin (92,6%)
využití přesilovek (16,33%) (10,53%)
úspěšnost oslabení (87,04%) (87,72%)

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#24 Gerald Podlesnik, #4 Viktor Trilar
Čároví rozhodčí:#90 Alexander Dreier, #89 Michael Hofstätter

Sestavy z posledních zápasů

Stefaniszin - van Ballegooie, Reinthaler, Sertich, Pohl, Picard, Stühlinger, Coulombe – Kinasewich, Day, Ganahl – Latendresse, Lemieux, Labelle – Zusevics, Moderer, Woger – Strohmeier, Laritz, Natter.
Landsman – Horák, Pavlikovský, Thomas, Štach, Sova, Bořuta, Magovac, Müller – Lattner, Pucher, Beránek – Podešva, Bartoš, Havlík – Procházka, Fiala, Finsterle – Kilnar, Šeda.