Orlí licence na druhou ligu putuje do Brna

Aktuální zprávy
PO 12. 4. 2021
Právo účasti ve druhé hokejové lize, třetí nejvyšší české soutěži, získala od Orlů Znojmo brněnská Kometa. Ta plánuje nasadit do soutěže své mužstvo. Orli v příštím ročníku opět nastoupí v zahraniční ICE Hockey League.

Po opětovném přijetí do mezinárodní Bet-at-home ICE Hockey League, kam mají Orli namířeno, měl znojemský klub nadále k dispozici ještě také druholigovou licenci. Tu nyní po vzájemné dohodě majitelů klubů získává brněnská Kometa. Ta plánuje do soutěže nasadit svůj záložní tým a výhledově s ním postoupit o soutěž výš.

„Je určitě dobře, že soutěž zůstane na jižní Moravě. Mít tu extraligu, výhledově CHANCE ligu, druhou ligu a díky nám taky mezinárodní soutěž je podle mého názoru výborné. Tím se žádný jiný region pochlubit nemůže," konstatuje prezident Orlů Znojmo Pavel Ohera.

Znojmo v sezóně 2020/21 nastoupilo ve druhé lize vinou celosvětové pandemie jen k pěti utkáním, všechny vyhrálo. Pro ročník 2021/22 se vrací na mezinárodní scénu do Bet-at-home ICE Hockey League, kde bude jediným českým zástupcem ve 14-členné konkurenci týmů z Rakouska, Slovinska, Itálie, Maďarska, Slovenska a Česka.