Orli mají Grazu co vracet

SO 5. 11. 2011
<em>Znojmo</em> - Znojemští hokejisté mají před sebou poslední zápas před desetidenní reprezentační pauzou. V neděli večer se znovu představí na domácím ledě, kam tentokrát zavítá rakouský Graz, tabulkový soused. Orli budou chtít navázat na páteční výhru proti slovinské Jesenici. Navíc mají soupeři co vracet z posledního vzájemného střetnutí. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30.

Představení soupeře

Rakouský Graz se v tabulce momentálně nachází na deváté pozici, tedy jedno místo za znojemskými Orly. V posledním zápase, v úterý, utržil porážku 1:4 od posledního Villachu.

Zdeněk Blatný hrál v sezóně 2004/2005 také za Znojmo

Týmovým statistikám vévodí kanaďan Brett Lisak, který figuruje také v ligových tabulkách. Se svými dvaadvaceti kanadskými body (7 + 15) je na třetím místě. Tři body za ním zaostává Zdeněk Blatný (8 + 11), Čech se zkušenostmi mimo jiné z NHL. V sezóně 2004/2005 oblékal tento třicetiletý útočník také dres Znojma. Na soupisce nalezneme ještě jednoho českého hráče a to obránce Roberta Kántora (1 + 1). Ten však do nedělního zápasu nezasáhne, neboť je zraněný. Dobře si vede také jediný finský zástupce v týmu útočník Toni Dahlman (5 + 9).

Nejproduktivnějším bekem je Kanaďan Dustin van Ballegooie (4 + 10), o čtyři body méně má Cole Jarrett (3 + 7), také kanadský hráč. Důvěru mezi tyčemi dostal od trenéra Maria Richera Rakušan Fabian Weinhandl, který je s úspěšností 89,8% jedenáctým gólmanem ligy.

Jak již bylo zmíněno, první vzájemný zápas s Grazem Orlům vůbec nesedl. Před kamerami rakouské ServusTV utržili debakl 1:7! Jedinou branku Znojma vsítil Vladimír Říha. Rozhodující byla především druhá třetina, kdy domácí přidali pět branek. Kanaďan Olivier Latendresse si dokonce vystřelil hattrick.

„V Grazu jsme byli v každém případě lepší, ale výhra 7:1 byla až moc vysoká. V té době Znojmo ještě nemělo nový systém hry, navíc doma je velmi silné. Přesto chceme získat oba body,“ zní z úst útočníka Harryho Langeho.

Z kabiny Orlů

Znojemští hokejisté v pátek proti Jesenici přerušili sérii čtyř proher v řadě a také proti Grazu budou chtít bodovat. „Myslíme si, že Graz přijede s velmi defenzivní taktikou. Musíme si dát pozor na prostor před brankou a hrát rychle a jednoduše ve středním pásmu. Pokud si hráči dají na tyhle věci pozor, můžeme myslet na vítězství,“ nechal se slyšet Martin Stloukal.

„Graz nás v posledním zápase úplně rozložil. Problém byl v tom, že jsme pouze útočili a na obranu jsme zapomínali,“ dodal trenér. Ten se bude muset obejít bez kapitána Jiřího Berouna, který musel odstoupit již ze zápasu s Jesenicí. Na ruce má několik stehů a do sestavy se vrátí nejdříve za dva týdny.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Ulrich Erd (AUT), Wolfgang Fussi (AUT)
Čároví: Martin Smeibidlo (AUT), Roman Trattnig (AUT)

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Landsman - Stehlík, Škadra, Hájek, Štach, Pláněk, Vosátko, Hranáč, Bořuta - Lattner, Šeda, Kanko - Jarůšek, Pucher, Havlík - Staněk, Haman, Komínek - Beroun, Říha, Podešva.

Moser Medical Graz99ers: Weinhandl - Klimbacher, Van Ballegooie, Lembacher, Jarrett, Bisaillon, Reinthaler, Peicha, Maier - Lysak, Blatný, Dahlman - Iberer, Latendresse, Harand - Ganahl, Lange, Busque - Dinhopel, Moderer, Wilfan.

Další zápasy 20. kola

KHL Medveščak Zagreb - EC REKORD-Fenster VSV