Orli míří do Boleslavi, vybojují zde finále?

PO 30. 8. 2010
<em>Znojmo</em> - Spanilá jízda znojemských hokejistů letním Tipsport Hockey Cupem pokračuje. Orli nakonec i díky výhře Pardubic nad Horáckou Slávií Třebíč postoupili do semifinále, kde je čeká celek Mladé Boleslavi. Podaří se Znojmu získat skalp dalšího extraligového celku a postarat se tak o senzaci, nebo je to pro svěřence kouče Soudka konečná zastávka? Zápas začíná v 17:05 a přímým přenosem jej bude vysílat program ČT4.

Znojemské mužstvo se postaralo v letním poháru o pořádnou senzaci. Tým kolem kapitána Radka Hamana se stal – co se týče Tipsport Hockey Cupu – nejlepším prvoligovým mužstvem. Navíc předčil i takové mančafty jako Sparta, České Budějovice nebo Pardubice. Paradoxem zůstává, že Orli neměli v této soutěži vůbec startovat. Podle umístění v tabulce 1. ligy po loňské základní části jim pohár o jedno místo utekl, účasti se však zřekla jihlavská Dukla, a celku z jižní Moravy se tak otevřely pohárové dveře.

Nyní stojí svěřenci trenéra Karla Soudka těsně před branami finále. Před sebou mají jediný a velmi těžký úkol – porazit Mladou Boleslav, vítěze skupiny B. Bruslařský klub porazil v posledním zápase o postup do semifinále Liberec 3:2, když vítězný gól vstřelil až v 58. minutě útočník David Vrbata.

⇒  Karel Plášek

V přípravě se Středočechům docela daří. Ze šesti odehraných zápasů vyhráli čtyři, navíc v nich dokázali vstřelit dohromady úctyhodných osmnáct gólů a pouze šest inkasovat. Prohráli pouze těsně s Kladnem a vysoko v Českých Budějovicích. Proti mančaftům z první ligy neprohráli v přípravě ani jednou. Asistent trenéra Mladé Boleslavi Leo Gudas však varuje: „Týmy, které hrají nižší soutěž, mají vždycky větší motivaci proti celkům z vyšší soutěže. A nutno dodat, že pokud Znojmo porazilo všechny ty týmy, které porazilo, pak bude mít asi velice dobrý kádr."

Pro Orly bude tento duel pikantní ještě z jiného důvodu. Snad všichni znojemští fanoušci pamatují datum 22. března 2009. Bylo to poslední „rozlučkové“ utkání znojemských hokejistů v extralize, a právě proti Mladé Boleslavi, která však svému protivníkovi, který tehdy přijel bez Dopity, Trvaje, Hamana a dalších hvězd, nic nedarovala a deklasovala jej 5:0. Ze současného kádru pamatuje památný zápas pouze útočník Karel Plášek.

Trenér Karel Soudek bude mít menší problémy se složením formací. Hned šest mladých znojemských hokejistů bude do 13. září plnit povinnosti v reprezentaci do 20 let. Jedná se o útočníky Havlíka, Marosze, Rachůnka, Jarůška, Orsavu a obránce Pláňka. K dispozici stále nebudou kvůli zranění Hrňa a Hampl. Příznivou zprávou naopak je, že se z Třince na jih Moravy přesouvají útočníci Vrba, Podešva a obránce Rangl.

Sestavy z posledních utkání

BK MLADÁ BOLESLAV: Valent – Jindra, Žabka, Lehikoinen, Hay, Marušák, Macháček, Duben, Čížek – Bahenský, Boháč, Divíšek – Fabuš, Macho, Handlovský – Nouza, Loskot, Gajovský – Matějovský, Vrbata, Krestanovich

ORLI ZNOJMO: Kacetl - Štach, Rangl, Klimeš, David, Kolafa, Lattner, Šindelář, Pláněk - Marosz, Haman, Vyletelka, Plášek, Staněk, Rachůnek, Orsava, Hradecký, Beroun, Říha