Orli míří do Horáckého království

ST 24. 8. 2011
<em>Znojmo</em> - Po domácím souboji s rakouskou Vídní se znojemští hokejisté znovu představí proti týmu z české soutěže – SK Horácké Slavii Třebíč. V sedmém přípravném utkání před sezónou 2011/2012 tak Orli podstoupí padesátikilometrový výjezd do MANN + HUMMEL Arény, kde se budou snažit navázat na nedělní vítězství. Duel s tradičním rivalem je plánován ve čtvrtek od 17:30 hodin.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Dlouholetý účastník první hokejové ligy SK Horácká Slavia Třebíč je s velkou pravděpodobností největším sportovním rivalem znojemského klubu. Pouhé dva roky trvalo obnovené zápolení těchto dvou soků na ledovém kolbišti, od letošního ročníku je vše opět jinak – Znojmo míří do rakouské soutěže, Třebíč zůstává věrna českým sportovištím.

Tým z Vysočiny bude sázet především na mladé hráče, které by měli umě doplňovat ostřílení borci, především bek Zdeněk Sedláček a útočník David Dolníček. Pod vedením trenérů Kamila Pokorného a Radka Nováka se nově objevuje také dvojice znojemských hráčů – František Pospíšil a Lukáš Kovalský.

Exznojemský David Rangl bojuje o místo v Třebíči

Gólmanskou jedničku v Třebíči prozatím hledají, mezi tyčemi se střídají Šimon Hrubec, Adam Wolf a Martin Štefl z Třince. Obranné řady posílili českobudějovičtí junioři Stanislav Dietz a Martin Havran, slibně do přípravy vstoupil další bek Roman Kadela, jenž již dokázal vstřelit dva góly. Čerstvou akvizicí Třebíčských je David Rangl, který by se měl představit v utkání proti Znojmu.

V útoku momentálně dominují Vilém Burian a Tomáš Vondráček, jenž je zároveň jediným třebíčským gólovým střelcem z posledního zápasu s Olomoucí, v němž Horáci prohráli 1:2. Třebíč již odehrála šest přípravných soubojů, plně byla úspěšná pouze ve Znojmě, kde zvítězila 3:2. Přesné orlí trefy si na začátku srpna připsali Adam Havlík a Jan Trojan.

Z kabiny Orlů

Znojmo si po třízápasové sérii proher konečně vybojovalo další skalp soupeře, v domácím utkání hravě přestřílelo značně obměněné mužstvo Vídně 8:3 a několika pěknými kombinacemi i vloženou bitkou Jana Lattnera navnadilo fanoušky do dalších zápasů.

Petr Kanko se umí bít i střílet góly

Proti Vídeňským se do sestavy vrátil Martin Podešva, naopak druhé utkání v řadě vynechal Lubomír Štach, po dlouhodobé absenci se již do tréninku zapojil Jiří Beroun a bude připraven zasáhnout vůbec poprvé do hry. Velkým otazníkem je stále post gólmanské jedničky, o své místo nadále bojují všichni tři znojemští brankáři. „Není to uzavřené a bavit se o tom budeme až po posledním přípravném utkání,“ prohlásil o přetlačované ve znojemském brankovišti asistent trenéra Martin Stloukal. V Třebíči dostane šanci Lukáš Sáblík nebo Filip Landsman, v případě potřeby oba dva.

O pozici nejproduktivnějšího hráče přípravných klání se ve Znojmě rovněž vede vyrovnaný boj. Nejpilněji body sbírají Jan Trojan (4 + 1), Martin Podešva (2 + 3) a Jan Lattner (2 + 3). Jen o příčku za vedoucí trojicí je Petr Kanko (4 + 0), Adam Havlík (2 + 2) a Richard Jarůšek (2 + 2). O místo nejlepšího nahrávače se perou Jan Lattner, Peter Pucher a Martin Podešva (všichni 3). Nejproduktivnějším bekem je Martin Škadra (1 + 2)

Sestavy z posledního utkání

SK Horácká Slavia Třebíč: Hrubec - Havran, Sedláček, Brož, Sláma, Dietz, Kadela R., Pospíšil, Sobotka - Bartoš, Dolníček, Heřman - Burian, Ostřížek, Vondráček - Kovalský, Kovalský, Kaut, Přibyl - Vítek, Dočekal, Milotinský.

ORLI ZNOJMO: Kacetl - Latner, Pláněk, Bořuta, Škadra, Vosátko, Stehlík, David - Komínek, Havlík, Lattner, Staněk, Kanko, Pucher, Jarůšek, Bartoš, Podešva, Šeda, Haman, Říha, Trojan.