Orli míří do Villachu. Přiblíží se první pětce?

ČT 28. 11. 2019
Pro znojemské hokejisty v pátek začíná druhá polovina základní části. V rámci EBEL podruhé v sezóně vyzvou Villach, na jeho ledě nastoupí od 19:15. Před nadcházejícím vzájemným střetnutím se rakouský soupeř ocitá na důležité páté příčce, Orli se s šestibodovou ztrátou na nejbližšího soupeře nachází na osmé pozici.

Směrem k nejlepší pětce znojemští hráči vykročili v neděli. Proti Fehérváru nezaváhali ani ve druhém letošním vzájemném zápase, před domácími fanoušky zvítězili 4:3. Velkou měrou se na třech bodech podílel Philip McRae, který za stavu 2:2 ve třetí třetině vstřelil dvě branky, na obě mu přihrál Parker Bowles. Ačkoliv hosté v závěru ještě snížili, tak se Orli mohli radovat ze sedmé výhry v základní hrací době. Další dvě přidali proti Linzi, který shodně porazili dvakrát 4:3 po prodloužení.

Zatímco jihomoravané bojují o probojování do TOP 5, tak právě Villach důležitou část tabulky uzavírá. Po parádním rozjezdu do sezóny, ve kterém vyhrál čtyři z pěti zápasů, zažívá druhé nejlepší období letošního ročníku. Rakouský výběr od začátku měsíce vyhrál tři zápasy v základní části, k tomu přišly další dvě vítězství v prodloužení. Villach neuspěl jen v Linzi, kde prohrál 1:5. Uplynulý zápas odehrál v Grazu, ze kterého se vracel s výhrou 2:0. Brandon Maxwell tak potřetí v sezóně udržel čisté konto.

Villach se v domácím prostředí bude pokoušet natáhnout svoji výbornou formu. Zároveň by rád odčinil prohru z druhé poloviny září, kdy znojemští hráči vyhráli 3:1. Ačkoliv po brance Tomáše Svobody vyrovnal Jerry Pollastrone, tak rychlé vedení na stranu Znojma vrátil Philip McRae. V závěru zápasu výhru stvrdil Anthony Luciani.

„Nebojíme se žádného soupeře. Jsme schopni hrát s každým. Musíme dávat pozor jen na vlastní chyby a vlastní blbost. “

Miroslav Fryčer (trenér, Orli Znojmo)

Statistické okénko

• Villach má jednu z nejlepších přesilovek v letošní sezóně. Z 69 případů se prosadil v patnácti početních výhodách. Procentuálně jsou na tom lépe jen Salzburg a Bolzano.
  • Naopak oslabení Villachu nevycházejí. Ačkoliv se do něj dostal jen 57krát, tak inkasoval dvanáct branek. Úspěšnost činí jen 79%.
  • Rakouský tým se letos opírá o Antona Karlssona. Útočník nadcházejícího soupeře má na kontě 22 bodů za 12 a branek a 10 asistencí.

Hlavní rozhodčí:Bulovec, Trilar
Čároví rozhodčí:Bärnthaler, Kontschieder

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Lassila – Tansey, Sedlák, Sova, Mikliš, Bořuta, Stehlík, Jonáš – Luciani, Flick, Svoboda – Beránek, Bartoš, Mrázek – Bowles, McRae, Novák – Gago, Češík, Berisha – Oščádal.
EC Panaceo VSV:Maxwell – Fraser, Pöyhönen, Schlacher, Schmidt, Wolf, Biblic, Bacher – Pollastrone, Karlsson, Reid – Bjorkstrand, Lahti, Spannring – Maxa, Collins, Ulmer – Wappis, Alagic, Lahoda.