Orli musí zabrat! V hledáčku mají důležitý dvojzápas s Innsbruckem

SO 15. 2. 2020
Znojemští hokejisté v nadstavbové části nadále nemohou najít formu. Ze čtyř utkání vydolovali pouhé dva body a postupové příčky se lehce vzdálili. Pokud tým chce nadále pomýšlet na play-off, musí bezpodmínečně zvítězit v nadcházejících duelech s Innsbruckem. První z veledůležitých zápasů startuje v neděli v 17:30.

Z šestičlenné kvalifikační skupiny postoupí do play-off jen nejlepší tři týmy. Znojmu momentálně patří až pátá pozice, na třetí postupovou příčku, jež okupuje právě Innsbruck, schází pouhé čtyři body. Další dva zápasy s Žraloky tedy dají jasnější obrysy znojemským vyhlídkám, které stále směřují k vytouženému vrcholu sezony.

Na Jihomoravany ale nečeká žádná snadná práce. Oba týmy sice po základní části dělilo celých třicet bodů, momentální forma však jasně hovoří pro Innsbruck. Ten v nadstavbové části vyhrál tři ze svých čtyř zápasů, Znojmo naopak stále čeká na vítězství – připsalo si jen dvakrát po bodu za prohry v prodloužení.

Ani páteční utkání s Villachem nepřineslo vítězství, přestože se Orli dokázali ve třetí třetině vzchopit a dvěma rychlými góly zdramatizovat závěr, odpověď soupeře při hře bez gólmana umlčela znojemské šance. Gólem se uvedla nová posila do obrany Taylor Doherty, jinak ale Znojmo stále trápí slabá střelecká produktivita.

„Zápasy tohoto víkendu a úterní odveta s Innsbruckem asi o všem rozhodnou. Moc času už není. Kabina je ale stále odhodlaná do poslední chvíle bojovat.“

Miroslav Fryčer (hlavní trenér, Orli Znojmo)

Letošní vzájemná bilance je naopak zcela nakloněna Znojemským. Ti zvítězili ve všech čtyřech zápasech a rakouskému soupeři vsítili dvacet branek, přičemž sami inkasovali jen devětkrát. Innsbruck nad Orly naposledy vyhrál 10. března 2019, v posledním utkání loňské nadstavbové části, po němž putoval český tým do čtvrtfinále play-off poměřit síly s Vídní.

Statistické okénko

• Zápas s Innsbruckem z 28. října přinesl Znojmu letošní nejvyšší vítězství v poměru 9:3.
  • V nadstavbové části dokázali Orli vstřelit pouhých šest gólů, to Žraloci se radovali hned sedmnáctkrát.
  • Nejproduktivnější hráč Znojma i celé soutěže Anthony Luciani čeká na svůj další gólový příspěvek již sedm zápasů.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Thomas Berneker, Ladislav Smetana
Čároví rozhodčí:David Nothegger, Martin

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Groh – Bořuta, Čermák, Sova, Burlon, Doherty, Mikliš, Jonáš, Oščádal – Svoboda, McRae, Luciani (A) – Matuš (C), Flick, Berisha – Bowles, Bartoš (A), Vopelka – Novák, Češík, Gago.
HC TWK Innsbruck:Darling – Guimond, Boivin, Cuma, Spurgeon, Nussbaumer, Vallant – Thörnberg, Spurgeon, Lammers – Broda, Herbert, Paulweber – Lattner, Zajc, Kromp - Ludin.