Orli na cestách: ve čtvrtek na Hanou, v pátek se Zvolenem

Aktuální zprávy
ST 29. 8. 2012
<em>Znojmo</em> - Znojemští hokejisté po týdenní pauze znovu otestují své síly, tentokrát je čekají v rychlém sledu za sebou hned dvě přátelská utkání na soupeřově kluzišti. K prvnímu z nich zajíždí Orli již ve čtvrtek 30. srpna na led prvoligové Olomouce, start utkání je plánován na 18:00. O den později odcestují do Přerova k duelu se slovenským Zvolenem, páteční klání začíná již v 17:00.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení Olomouce

Mužstvo z Hané je již tradičním soupeřem Orlů v přípravném období. Olomoucký klub má za sebou bohatou historii ověnčenou mnoha úspěchy, v posledních letech se ale nastálo usídlil v prvoligových vodách a téměř v každé sezóně jej můžeme stabilně vídat na špici tabulky.

Radim Kucharczyk v dobách svého působení ve Znojmě

Olomoučtí trenéři dávají v předsezónních bojích příležitost trojici svých gólmanů, v bráně se tak střídají Jan Lukáš, Libor Kašík i slovenský brankář Tomáš Halász (odchytal první duel se Znojmem). Obranu zkušeně vede Jakub Bartoň, v ofenzivních řadách nalezneme i dva hráče se znojemskou minulostí – Pavla Selingra a Radima Kucharczyka.

Jméno týmu je téměř pokrevně spjato s osobností Jiřího Dopity, jenž se usídil v pozici jednatele mužstva i stále aktivního hráče. V přípravě však zatím nenastoupil. Mora si však i bez svého vůdce počíná solidně, z řádné porce osmi přátelských duelů hned pětkrát zvítězila, jednou remizovala a dvakrát odešla po závěrečné siréně poražena.

Jednu z proher mají na svědomí právě znojemští hráči, kteří hostili Kohouty v polovině srpna. Na góly bohaté utkání nakonec vyhráli domácí hokejisté v poměru 6:5, když až v závěru rozsekl přetahovanou mezi oběma soupeři Jan Lattner.

Sestava z posledního utkání

Kašík – Houdek, Nedbálek, Bartoň (C), Ondrušek, Lhotský, Valenta, Janáček, Staněk – Kucharczyk, Diviš, Selingr – Pekr, Herman, Vodný – Švaňhal, Ministr, Hampl – Rác, Kolouch, Zbořil – Heža.

Představení Zvolenu

Slovenský tým patří k elitě mezi hokejovými kluby našich východních sousedů. V loňské sezóně postoupili hráči Zvolenu do play-off ze sedmého místa, ve vyřazovacích bojích si nejprve poradili se Skalicí, v semifinále ale jejich naděje pohasly na hokejkách Košic.

Umístění mezi čtveřicí nejlepších dává tušit, že i letošní ambice Zvolenu budou mířit vysoko. K nejzkušenějším hokejistům mužstva řadíme sedmatřicetiletého českého obránce Martina Výborného. Dalším ostříleným borcem je Andrej Podkonický, jenž se do svého rodného města vrátil po mnohaletém angažmá v zahraničí. V bráně se zatím pravidelně střídá trojice gólmanů Igor Cibuľa, Lukáš Škrečko a Marek Simko.

Sestava zvolenského mužstva ještě není uzavřena a trenéři stále zkouší nové hráče, k tomu jim slouží hned čtrnáct přípravných zápasů, které svým svěřencům naordinovali. Ti se zúčastnili Memoriálu Pavla Zábojníka, v němž změřili síly i s českou Kadaní a obsadili konečné čtvrté místo. Z dosavadních devíti duelů přípravy dokázal Zvolen vyhrát pětkrát, na svou stranu získal poslední dva zápasy, v nichž se střetl s polským mistrem HK Sanok (6:3) a Liptovským Mikulášem (5:2).

Stejně jako znojemské hokejisty čeká také ty ze Zvolena nabitý program. Ve čtvrtek odehrají své utkání ve Zlíně, v pátek se popasují právě s Orly.

Sestava z posledního utkání

Cibuľa – Ťavoda, Šiška, Zošiak, Hataš, Pichnarčík, Pač, Sep, Hraško, Sucharda – Ďaloga, M. Jurík, Síkela, Čanky, Huňady, Šúrek, Líška, P. Fekiač, Buda, Kucej, Ernst, Parobok.

Z kabiny Orlů

Jihomoravani mají v zádech již šest přípravných klání. Gólové hody v úvodních čtyřech zápasech přinesly stejný počet výher. První porážku okusili Orli až v pátém duelu na ledě Slavie Praha. Předčasně ukončené utkání v Třebíči, jehož průběžný stav byl nepříznivý pro Znojmo, bylo zatím posledním ostrým testem svěřenců Martina Stloukala a Petra Kučírka.

Marek Uram je nejproduktivnější hráč Orlů v přípravě

Orli bojují v přípravě nejen se svými soupeři, ale také se zraněními. Po problémem se sedacím nervem se v minulém utkání objevil mezi brankovými tyčemi gólman Ondřej Kacetl. Po krátké pauze se již postupně do tempa dostávají i Peter Pucher a Jiří Beroun.

Statistikám znojemských hráčů zatím vévodí slovenský šikula Marek Uram (5 + 4). V těsném závěsu za ním se drží nejlepší střelec týmu Richard Jarůšek (6 + 1) a další slovenský útočník Peter Pucher (2 + 5). K nejproduktivnějším bekům prozatím přiřazujeme Antonína Bořutu (1 + 2), stejný počet bodů má i Martin Pláněk (0 + 3).

Sestava z posledního utkání

Kacetl - Pláněk, Wharton, Štach, Bořuta, Henry, Stehlík, Škadra, Sova - Uram, Fiala, Beránek - Telesz, Šeda, Jarůšek - Zábojník, Bartoš, Komínek.