Orli na cestách vyzvou Klagenfurt

SO 29. 12. 2012
<em>Znojmo</em> - Po ne zcela vydařené cestě do Lublaně zavítají znojemští hráči na led do Klagenfurtu. Tento celek již dokázali dvakrát porazit, jednou však Orli podlehli v prodloužení. I proto by měli být favoritem právě Jihomoravané. Znojemský tým navíc využil ubytování v zahraničí, aby hráči měli větší komfort při cestování a cestovní únava se neprojevila do výkonu celku. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Jeden z nejslavnějších rakouských klubů zatím zažívá nepovedený ročník. Začal přitom solidně a dlouho se držel kolem třetí příčky tabulky. Na přelomu října a listopadu ale přišla série zranění a pád až na osmé místo. Tam se Klagenfurt nachází i nyní. Co je pro hrdý korutanský tým horší, je to tak již několik kol a posun výš je stále v nedohlednu.

⇒  Nový hlavní kouč KAC Christer Olsson

Po páteční drtivé porážce 2:8 v Linzi, na ledě přímého konkurenta v boji o elitní šestku, byl s okamžitou platností odvolán švýcarský trenér Christian Weber. Na jeho místo nastupuje dosavadní asistent, Švéd Christer Olsson. Ten už letos jednou tým proti Znojmu vedl jako hlavní trenér, když musel Weber z osobních důvodů odcestovat do Švýcarska.

Klagenfurt se na ledě opírá o první formaci Lundmark (19 + 19), Koch (8 + 23), Lammers (12 + 23), která patří k nejnebezpečnějším v lize, za nimi ale v tabulce produktivity zeje díra. Posila z NHL Sam Gagner je navíc momentálně s výběrem Kanady na Spenglerově poháru. V brance v posledních utkáních pravidelně hájil pozici jedničky René Swette, jehož úspěšnost zásahů převyšuje 92%.

Z kabiny Orlů

Znojmu se zápas v Lublani vymkl kontrole. I přes fakt, že Orli vedli o dvě branky, si jihomoravští hokejisté tento zápas za rámeček nedají. Vedení totiž ztratili a po bezbrankové prodloužení prohráli po nájezdech. „Kvalita rozhodčích v zápase byla strašná. Náš kapitán Jiří Beroun je v nemocnici, za zákrok na něj nepřišel žádný trest. Dvě vteřiny před koncem pak neodpískané jasné trestné střílení pro náš tým. Další rozhodnutí byla také divná," neskrýval své rozhořčení trenér Znojma Martin Stloukal.

⇒  Lubomír Štach je nejproduktivnější obránce Orlů

Na marodku tak k útočníkům Peteru Pucherovi a Marku Uramovi přibyl Jiří Beroun, který po střetu s protihráčem utrpěl otřes mozku. Mimo je nadále Petr Beránek, který pokračuje s juniorskou reprezentací v ruské Ufě. Žádná jiná zranění nahlášena nejsou.

Sílu Klagenfurtu z tábora Orlů nikdo nepodceňuje. I přes dvě výhry a prohru po prodloužení jsou si hráči Znojma jistí, že utkání nebude žádný med. „Klagenfurt má hodně technicky a bruslařsky založený tým, v tom spočívá jeho síla. My ale budeme připraveni na vše. Všechny týmy jsou nyní pod tlakem, každý zápas může rozhodnout o přímém postupu do play-off. Musíme proto pokračovat v našem úsilí a odehrát celých šedesát minut naplno," řekla znojemská posila z NHL Bryan Bickell.

2. kolo: Znojmo - Klagenfurt 5:0
20. kolo: Klagenfrut - Znojmo 1:2
25. kolo: Znojmo - Klagenfurt 3:4p

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Peter Gebei #11, Gergely Kincses #33
Čároví: Andreas Hütter #73, Ales Lesniak #55

Sestavy z posledního utkání

EC KLAGENFURTER AC: Swette – Furey, Siklenka, Reichel, Kirisits, Iberer, Schumnig, Isopp - Lammers, Koch, Lundmark - Zanoški, Hoell, Holzer - Geier M., Schuller, Geier S. - Pirmann, Schellander, Hundertpfund.

ORLI ZNOJMO: Landsman – Henry, Pláněk, Wharton, Bořuta, Stehlík, Štach, Kulmala, Sova – Jarůšek, Fiala, Bickell – Strömberg, Bartoš, Lattner – Podešva, Šeda, Havlík – Komínek, Beroun, Rožník.

Další zápasy 36. kola

EC VSV - SAPA Fehérvár AV19