Orli odcestují v přípravě na Slovensko i na turnaj do Švýcarska

Aktuální zprávy
ÚT 18. 5. 2021
Nejméně 8 zápasů sehrají znojemští hokejisté před startem mezinárodní ICEHL ligy. Kromě prvoligových soupeřů se střetnou i s předními slovenskými týmy a v polovině srpna odcestují na turnaj do Švýcarska.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

První přípravné utkání odehrají Orli 10. srpna v Třebíči. S tradičním rivalem, který letos vypadl v předkole play-off, se utkají po dlouhých devíti letech. Posléze odcestuje tým na mezinárodní turnaj do Švýcarska, kde odehraje více zápasů během jednoho dne.

"Bude to náročný turnaj. V jednom dni nás čeká více zápasů, které budou sice kratší, ale soupeři budou kvalitní. Očekáváme podobný styl jako v ICEHL. Noví hráči si navíc vyzkouší delší cestování," říká trenér Jiří Beroun.

Po návratu čeká na Orly dvojice prvoligových soupeřů na domácím ledě. Ve čtvrtek 19. srpna odehrají utkání proti Jihlavě a o týden pozdě proti Havířovu, který vede bývalý znojemský kouč Jiří Režnar. S posledním jmenovaným soupeřem se následně střetnou i na venkovním kluzišti.

“Budou to kvalitní zápasy. Na klucích je už teď během suché přípravy vidět soutěživost. Jsou dlouho bez zápasu. Na led půjdeme letos o něco dříve, 19. července.“

Jiří Beroun (asistent trenéra)

Před samostným startem ligy pak čeká na Znojmo srovnání se slovenskými soky. Během několika málo hodin odehrají zápasy v Liptovském Mikuláši a v Banské Bystrici.

Rozpis přípravných zápasů by měl být kompletní, nicméně vzhledem k aktuální koronavirové situaci nejsou vyloučeny změny. "Ten počet zápasů nám vyhovuje. Máme tam alespoň velký prostor na tréninky," dodal Beroun.

» Rozpis přípravných zápasů zde