Orli odehrají benefiční zápas s Kometou na pomoc jižní Moravě

Charita
PO 28. 6. 2021
Nebývalou zkázu v několika jihomoravských obcích způsobilo ve čtvrtek 24. června tornádo, zřejmě nejsilnější v historii českých zemí. Postižených obcí je celkem sedm, největší škody hlásí Hrušky, Lužice, Moravská Nová Ves a Mikulčice.

Na obrovskou vlnu solidarity, kterou tato tragédie odstartovala, nyní navazují společným projektem dva nejnavštěvovanější sportovní kluby v regionu. V úterý 10. srpna odehrají na znojemském ledě Nevoga Areny "benefiční utkání 24/6". Do přátelského zápasu nastoupí ve speciální edici dresů, která půjde do aukce, jejíž výnos poputuje na pomoc zasaženým rodinám. Představitelé obou klubů se dohodli na tom, že na stejný účel poputuje také výnos ze vstupného - to bude v souvislosti s datem této tragické události činit 246 Kč.

„Jako největší sportovní kluby v regionu jsme cítili potřebu přispět obyvatelům postižených oblastí, které postihla velká tragédie. Hned v pátek jsme se s Liborem Zábranským dohodli na tomto benefičním utkání a věříme, že i naši příznivci touto formou přispějí ke zmírnění následků události," uvedl prezident Orlů Znojmo Pavel Ohera.

Na pomoc postiženým oblastem je i nadále možné přispívat prostřednictvím různých charitativních sbírek. Jednu z nich spravuje Jihomoravský kraj, který následně vybrané finanční prostředky použije na zmírnění škodlivých následků na zdraví, majetku a životním prostředí.

Pro každého, kdo by chtěl rovněž pomoci, slouží následující infografika. Zároveň bychom rádi poukázali na email dobrovolnici@jmk.cz či krizovou linku 800 129 921, která slouží pro nabídku pomoci obcím zasaženým tornádem.

Údaje pro sbírku

O organizaci zápasu a systému prodeje vstupenek budeme informovat v následujících dnech.