Orli odlétají do Salzburgu, přivezou odtud další body?

PO 31. 10. 2011
<em>Znojmo</em> - Zápasový maratón Orlů pokračuje, po duelech s Lublaní a Klagenfurtem se nyní utkají s Red Bull Salzburg. Znojmo v čele s trenérem Stloukalem chce za každou cenu přidat další body na své konto a posunout se v tabulce výš. To samé si ovšem přeje i úřadující mistr EBEL. Kdo z druhého střetu vyjde šťastnější? Zápas začíná v 17:30. Sledujte výkony vašich oblíbenců alespoň při textovém online přenosu.

Představení soupeře

Tým z rodiště slavného hudebního skladatele Wolfganga Amadea Mozarta, Red Bull Salzburg, je posledním držitelem titulu Šampión EBEL, není tedy divu, že jeho ambice v současném ročníku se opět upínají k předním příčkám. Po 17 kolech se celek Kanaďana Pierre Pagea drží s devatenácti nastřádanými body na čtvrté příčce ligové tabulky.

Z posledních tří utkání vyšel tým s býkem ve znaku dvakrát jako vítěz. Nejdříve si na domácím ledě poradil s mančaftem z Jesenice, který udolal při samostatných nájezdech (3:2). Následující kolo poslal do kabin se svěšenou hlavou Villach, kterému ve třetí dvacetiminutovce borci z Red Bullu nasázeli tři branky, a zajistili si tak všechny body za výhru 4:3. Poslední duel sehrál celek od řeky Salzach se současným lídrem soutěže Lincem. Tomu po vyrovnaných prvních dvou třetinách na domácí půdě podlehl 3:5.

foto
⇒  Josh Tordjman, kanadská jednička Red Bullu

Nejproduktivnějším hráčem Salzburgu je rakouský útočník Thomas Raffl, ten za tým válí již druhou sezónu. Letos v patnácti zápasech stihl nastřádat už dvacet bodů (5+15). Druhé místo v tabulce produktivity drží se sedmnácti body (10+7) Američan Robert Earl, který je zároveň nejlépe střílejícím hráčem svého týmu. Bronzovou příčku okupuju se třinácti body (7+6) rovněž cizinec, Kanaďan s exotickým jménem, Ramzi Abid.

Nejlépe střílejícím obráncem je pětadvacetiletý Kanaďan Brent Aubin, který prozatím nasbíral deset bodů (6+4). Na paty mu šlape místní mazák Matthias Trattnig, ten si ze dvanácti duelů odnesl devět bodů (2+7). Třetím nejúspěšnějším zadákem je opět hráč kanadské národnosti. Douglas Lynch během patnácti utkání vsítil tři branky a na dalších pět jich přihrál.

Mužem číslo jedna v brankovišti Red Bullu je kanadský gólman Joshua Tordjman, který tým posílil na začátku sezóny. Za Salzburg odchytal prozatím čtrnáct zápasů a jeho úspěšnost se pohybuje okolo 92% a 2,81 obdržených branek za zápas. Záda mu kryje Thomas Höneckl, ten se mezi tyče naposledy dostal v duelu s Villachem a úspěšnost jeho zákroků je 84,9%.

V sestavě Salzburgu budou chybět Steve Regier, který má problémy s kolenem, zraněný Daniel Welser a Erik Reitz, který dostal stopku na 12 zápasů. Nejistý je také start Robbieho Earla, ten má problémy se zády a o jeho nasazení se rozhodne až zítra ráno.

Vzájemné zápasy

Orli se se Salzburgem poprvé střetli začátkem října, a to už pod vedením nového trenéra. Do tohoto duelu naskakovali domácí Jihomoravané s dobrým pocitem, který si přivezli po výhře v Jesenici. Ihned v první třetině získalo Znojmo zásluhou Jana Platila a Jana Šedy dvoubrankový náskok. Mistr ze Salzburgu se sice snažil vývoj zápasu zvrátit na svoji stranu, ale Filip Landsman mu povolil pouze jediný gól, který padl z hole Trattniga. Konečnou podobu skóre dal v 52. minutě Peter Pucher, který prostřelil Tordjmana potřetí, a ustanovil tak výsledek tohoto utkání 3:1.

Z kabiny Orlů

⇒ Peter Pucher se v prvním vzájemném duelu střelecky prosadil

Znojmo se po šňůře čtyř vyhraných utkání v řadě muselo vyrovnat i se třemi prohrami. Poslední přišla v pátek s Lublaní, kdy o vítězi rozhodla jediná branka. Nedělní utkání Orlů s Klagenfurtem zůstalo po první třetině nedohráno z důvodu špatné ledové plochy. V jejím průběhu bylo přesto vidět více gólů, než častokrát v celém zápase. Skóre v páté minutě otevřel Jan Lattner, druhá trefa na sebe nenechala dlouho čekat a už za pár sekund tahal puk ze své sítě po střele Adama Havlíka Swette znovu.

Hosté se však nenechali zahanbit, v sedmé minutě při početní výhodě snížili na rozdíl jedné branky a o chvilku později se dostali do brejku a nedali Landsmanovi šanci zabránit druhému gólu ve znojemské bráně. "Podle odborníka na led byl problém v jeho tloušťce. Led byl namísto tří centimetrů silný pouze jeden. Byli jsme přesvědčeni, že tento zápas můžeme vyhrát. Na začátku první třetiny jsme vedli o dva góly, ale kvůli chybám a vyloučením jsme o něj přišli," popisuje Stloukal nedělní zápas.

Nyní čeká Orly výprava k hranicím s Německem. "V Salzburgu chceme vyhrát. Musíme hrát dobře ofenzivně, protože jen v defenzivě, nemůžeme očekávat úspěch. Nesmíme dělat chyby,“ ví Stloukal. V posledních dvou duelech se v bráně objevil jak Landsman tak i Kacetl. Kdo se mezi tyče postaví v Salzburgu? „Rozhodnu se až v den zápasu, kdo bude od začátku hry v bráně,“ uvedl hlavní trenér Znojma.

Do duelu určitě nezasáhne nemocný Martin Podešva. Na svůj debut v orlím dresu si také ještě počká nová posila do zadních řad Jan Hranáč.

Hlavní: Roland Kellner, Christian Potocan
Čároví: Andreas Hütter, Manfred Sporer (všichni AUT)

Sestavy z posledního utkání

EC Red Bull Salzburg: Tordjman – Pallestrang, Schlacher, Aubin B., Lynch D., Trattnig M., Mühlstein F., Kavanagh, Heinrich - Raffl, Schiechl, Hofer, Latusa, Bois, Abid, Kristler, Carrier, Williams, Brucker, Erlich, Bischofberger.

ORLI ZNOJMO: Landsman - Stehlík, Škadra, Hájek, Štach, Pláněk, Vosátko, Bořuta, Trojan - Lattner, Šeda, Kanko, Říha, Pucher, Havlík, Jarůšek, Bartoš, Komínek, Beroun, Haman, Staněk.