Orli odlétají do Salzburgu vyzvat býky

ČT 23. 11. 2017
Po povedeném domácím představení odehraje Znojmo další zápas EBEL venku proti Salzburgu. Naposledy vyhráli Orli venkovní zápas 12.10., bude to proti silnému soupeři stačit?
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Už od roku 2005 brázdí ledy EBEL v barvách Salzburgu Matthias Trattnig, legenda klubu a dlouhodobý rakouský reprezentant

Salzburg po vlažném začátku najel na vlnu pohody a momentálně okupuje čtvrtou příčku tabulky. Bodově blíž má ale spíše střed a chvost ligy místo prvních tří týmů, vedení Red Bullu tak rozhodně nemůže být spokojeno. Po reprezentační pauze ale nastalo zlepšení, byť naposledy Býci prohráli na chorvatském ledě. „Hráli jsme příliš mnoho oslabení,“ konstatoval trenér Greg Poss. To je pro tým, který má čtvrtou nejhorší úspěšnost v oslabení, docela zásadní.

Rakouský tým v průběhu října a listopadu reagoval na neuspokojivé výsledky a angažoval několik velmi zvučných posil. Největší hvězdou mezi posilami je jistě Peter Mueller, devětadvacetiletá osmička draftu z roku 2006. V NHL odehrál téměř tři sta utkání s bodovým průměrem víc jak 0,5 na zápas. Druhou velkou posilou je centr Rob Schremp, jenž byl taktéž draftován v prvním kole, ale o dva roky dříve. Ten V NHL odehrál přes sto utkání.

Rudí Býci ale jen neposilovali, vzhledem k nabitému kádru také museli dát sbohem některým hráčům. První na mušce se ocitl obránce Marc Flood, který následně odehrál jeden zápas v AHL a vrátil se do Evropy. Druhým odcházejícím hráčem se stal americký útočník Alex Aleardi, jehož kroky vedly do Francie. Ale nejvíc bude pravděpodobně fanoušky Salzburgu trápit konec kariéry Daniela Welsera, který v pouhých 34 letech musel kvůli těžké operaci s hokejem nadobro skoncovat. Někdejší kapitán Red Bullu vyhrál 6 titulů v EBEL.

Znojemští hokejisté v posledním duelu na domácím ledě přivítali Villach, souboj dvou týmů s orlem ve znaku vyzněl lépe pro domácí. Ti si tak vybojovali extrémně důležité tři body vzhledem k vyrovnané tabulce. Mezi osmými Orly a čtvrtým Salzburgem, pátečním soupeřem Znojma, je totiž pouze čtyřbodový rozdíl. „Doufám, že tenhle moment nás nakopne do dalších bojů a věřím tomu, že se vrátíme k výkonům ze začátku sezóny,“ nechal se slyšet trenér Jihomoravanů Roman Šimíček.

Nejistý je start Radka Čípa, Antonín Bořuta do utkání nezasáhne.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
39 18 16 2 3 128:124

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Red Bull Salzburg
pozice v tabulce 8. 4.
body 28 32
aktuální forma Znojmo – Villach 3:1
Vídeň – Znojmo 6:4
Znojmo – Innsbruck 4:3p
Záhřeb – Salzburg 6:3
Salzburg – Graz 2:1p
Bolzano – Salzburg 2:3
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 19 bodů (8 + 11) John Hughes, 23 bodů (6 + 17)
nejproduktivnější obránce Antonín Bořuta, 12 bodů (2 + 10) Bobby Raymond, 12 bodů (5 + 7)
brankář Marek Schwarz (90,5 %) Luka Gračnar (89,8 %)
využití přesilovek 14,6 % 22,1 %
úspěšnost oslabení 79,0 % 78,1 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#? Jacob Grumsen, #22 Manuel Nikolić
Čároví rozhodčí:#? Henrik Haurum, #71 David Nothegger

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Lattner, Stehlík, Tejnor, Plutnar, Pohl, Pastor, Zajíc – Miller, Bartoš, Yellow Horn – Němec, Matuš, Mrázek – Novák, Raška, Guman – Špaček, Plíhal, Csamangó.
Starkbaum – Raymond, Viveiros, Brouillete, Trattnig, Jakubitzka, Pallestrang – Mueller, Schremp, Harris – Raffl, Rauchenwald, Hughes – Schiechl, Duncan, Huber – Kainz, Baltram, Wachter.