Orli odlétají na neoblíbený led Lublaně

SO 15. 9. 2012
<em>Znojmo</em> - Hokejové Orly čeká v nedělním utkání soupeř z nejnevyzpytatelnějších. HDD Telemach Olimpija Ljubljana se stala v minulé sezóně pro znojemské hráče nepřekonatelnou překážkou, se startem nového ročníku je na čase toto prokletí zlomit. Těžký, leč ne nemožný úkol stojí před Znojmem v neděli 16. září ve slovinské aréně Hala Tivoli Ljubljana. Start duelu je plánován na 17:30.

Představení soupeře

Sestavou Lublaně se po loňské semifinálové účasti prohnal doslova uragán, po němž nezůstal kámen na kameni. Slovinský klub opustilo hned pět Kanaďanů, kteří patřili k nejproduktivnějším hráčům týmu. Čtyři z nich putovali do Villachu (Justin Taylor, Scott Hotham, Brad Cole a John Hughes), jeden pak do Vídně (Jamie Fraser). Do Villachu se také přemístil zkušený gólman Jean-Philippe Lamoureux.

Nově se v kádru Slovinců objevili jiní zámořští borci Scott Freeman, jenž ve třech ligových zápsech již dvakrát skóroval, či Patrick Coulombe. Po chomutovském angažmá v juniorce si zpět do rodné země našel cestu i Miha Pesjak. Z Jesenice přesídlil do Olimpije Jaka Ankerst. Mezi brankovými tyčemi se prezentuje Američan Jerry Kuhn. Věrni svému týmu zůstali Aleš Mušič či bratři Žiga a Erik Panceové.

Po úvodních třech kolech patří mužstvu trenéra Heikki Mälkiä se dvěma získanými body 10. místo ligové tabulky. Své první a druhé utkání Lublaň shodně prohrála, nejdříve podlehla Vídni 1:4, poté nestačila na Linz (3:7). V pátečním utkání, které slovinský klub odehrál se Záhřebem v amfiteátru v Pule, Olimpija nakonec odolala drtivému závěru Chorvatů a zvítězila 3:2.

Zatím nejproduktivnějším hráčem týmu je Scott Freeman (2 + 1), za ním se drží Jaka Ankerst (2 + 0). Brankář Jerry Kuhn obsadil s úspěšností 89,1 % a s dvanácti inkasovanými góly 13. příčku mezi ligovými gólmany. Nejtrestanějším hráčem je Alex Ferguson (11 trestných minut).

Z kabiny Orlů

Po výborných výkonech v Salzburgu (1:3) a v domácím utkání s Klagenfurtem (5:0) se Znojmo muselo poklonit svému prvnímu přemožiteli v sezóně 2012/2013. V pátečním klání na znojemském zimním stadionu Orli nestačili na maďarský Fehérvár. Domácí hráči sice v duelu dvakrát vedli, čerti však vždy dokázali srovnat a díky skvělým přesilovkám a vydařenému závěru nakonec zvítězili 5:3.

Jan Lattner (2 + 1) patří k nejaktivnějším Orlům

Nyní však mohou znojemští hokejisté obrátit list a začít znovu dobývat tvrze soupeřů. Motivaci mají obrovskou, vždyť právě ze zápasů s Lublaní vytěžili v loňském ročníku jediný bod. „Musíme pracovat tvrdě, Lublaň má silné bruslaře. Také jejich obrana je velmi dobrá. Musíme být od první minuty plně koncentrováni a hlídat si prostor před brankovištem,“ přemítá hlavní kouč Martin Stloukal. Nadále budou v sestavě chybět obránce Burke Henry a útočník Tomáš Komínek.

Produktivitu Orlů prozatím ovládlo dravé mládí. Na čele se drží se ziskem tří bodů Richard Jarůšek (2 + 1), Jan Lattner (2 + 1) a Ondřej Fiala (1 + 2). Ondřej Kacetl se čtyřmi inkasovanými góly a úspěšností 96,3 % patří na druhé místo ve statistikách ligových brankářů.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Christian Kaspar (AUT), Viktor Trilar (SLO)
Čároví: Timo Ettlmayr, Stefan Siegel (oba AUT)

Sestavy z posledního utkání

HDD Telemach Olimpija Ljubljana: Kuhn – Ratchuk, Grahut, Andrew, Coulombe, Dervaric, Erman, Groznik, Imbeault – Pance Z., Music, Pance E. - D´Alvise, McBride, Ankerst – Verlic, Hocevar, Ropret – Freeman, Ferguson, Pesjak.

ORLI ZNOJMO: Kacetl - Pláněk, Wharton, Štach, Stehlík, Škadra, Bořuta, Sova - Jarůšek, Fiala, Strömberg - Uram, Pucher, Havlík - Beroun, Šeda, Lattner - Rožník, Bartoš, Beránek - Crowder.

Další zápasy 4. kola

Dornbirner EC - Moser Medical Graz99ers