Orli odlétají osídlit území Žraloků

PÁ 27. 12. 2013
Základní část EBEL se blíží ke svému finiši, znojemští hokejisté počítají každý bodík s jasným úmyslem setrvat mezi šesti nejlepšími týmy soutěže. K tomu jim může výrazně pomoci vítězství na ledě Innsbrucku, který letos již třikrát porazili. Start sobotního klání je plánován v 17:30.
» Hvězda soupeře
Po dvouleté anabázi ve Fehérváru se Adam Munro upsal Žralokům z Innsbrucku. Přestože má před sebou nejhorší obranu soutěže, prezentuje se solidními statistickými čísly.

Klub z Innsbrucku již prakticky odpískal své šance na přímý postup do play-off a může pilovat formu do nadstavbové části soutěže, kde bude chtít zaskočit své rivaly. Momentální bilance Žraloků však není vůbec zlá, s návratem Adama Munra do brány bodovali ve třech po sobě jdoucích zápasech, a dokonce dokázali porazit Klagenfurt. Tým nadále „zdobí“ suverénně nejhorší defenzíva s více jak čtyřmi inkasovanými góly na utkání. Ve třech letošních duelech s Orly lovil Innsbruck puk ze sítě hned čtrnáctkrát.

Znojmo dalo po štěpánském hokejovém zážitku s Linzem zapomenout na předchozí neúspěchy. Po skvělém výkonu si Jihomoravané odnesli dva body a stále si drží solidní náskok před dotírajícím Grazem, který si dělá zálusk na šestou příčku. Osm kol před koncem základní části tak mohou Orli stále velmi reálně pomýšlet na přímý postup do play-off.

Kouči Jiřímu Režnarovi se téměř vyprázdnila marodka, na střídačce se po pauze představili útočníci Ondřej Fiala, Petr Beránek a zadák Michael Kolarz. „Hráči jsou trochu potlučení, ale to je v této fázi soutěže běžné. Momentálně jsme téměř kompletní, chybí pouze Patrik Novák,“ říká hlavní trenér. Do Innsbrucku odjíždí Orli v ošidné roli favorita, podcenění však nehrozí. „Do brány nastoupí Sasu Hovi,“ doplňuje trenér Režnar. Naopak zřejmě nenastoupí Aleš Sova a Alexandar Magovac.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
9 7 1 0 1 38:23

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HC TWK Innsbruck
pozice v tabulce 6. 11.
body 44 22
aktuální forma Znojmo – Linz 5:2
Znojmo – Bolzano 1:2
Znojmo – Dornbirn 2:6
Dornbirn – Innsbruck 4:3p
Innsbruck – Linz 3:4p
Innsbruck – Klagenfurt 5:4p
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 40 bodů (12 + 28) Tyler Donati, 43 bodů (17 + 26)
nejproduktivnější obránce Richard Pavlikovský, 22 bodů (6 + 16) Stefan Pittl, 13 bodů (4 + 9)
brankář Sasu Hovi (91,1%) Adam Munro (91,0%)
využití přesilovek 22,98 % 18,55 %
úspěšnost oslabení 82,10 % 73,47 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #2 Igor Dremelj, #12 Ulrich Erd
Čároví rozhodčí: Cerne, #97 Kristijan Nikolic

Sestavy z posledních zápasů

Hovi – Pavlikovský, Kolarz, Štach, Thomas, Sova, Bořuta, Müller – Lattner, Blatný, Havlík – Procházka, Pucher, Fiala – Beroun, Bartoš, Šeda – Finsterle, Podešva, Beránek – Jarůšek.
Munro – Pedevilla, Sims, Lindner, Malík, Stern, Switzer, Huber, Ebner – Donati T., Donati J., Ulmer – Höller, Jurík, Salazar – Hörtnagl, Schennach, Mössmer – Echtler, Steiner, Hanschitz.