Orli opět pomáhají! Na administrativních pozicích pracují jako dobrovolníci

Aktuální zprávy
ST 2. 6. 2021
S rozvolňováním protipandemických opatření jde ruku v ruce nutnost pomoci přetíženým zdravotníkům a ostatním dobrovolníkům, kteří již několik měsíců pracují téměř bez přestávky. Proto hned jak se objevila na sociálních sítích výzva Nemocnice Znojmo týkající se nedostatku dobrovolníků, pomáhajících a ulehčujících zdravotníkům náročnou práci v Očkovacím centru, neváhali Orli ani minutu a přišli s nabídkou pomoci.

Nemocnice Znojmo již aplikovala více jak 30 000 dávek vakcíny. Dosud očkovala více jak 780 osob za den, tento týden přechází na 12-hodinový denní provoz s kapacitou 1100 naočkovaných osob za den. Tento vysoký počet denně naočkovaných klientů klade velké nároky nejen na logistiku, ale také na personál.

“Při nabídce vedení klubu s personální výpomocí v centru jsme byli velmi mile překvapeni.“

Martin Pavlík (ředitel Nemocnice Znojmo)

V rámci dlouhodobé spolupráce a podpory Nemocnice Znojmo se tak Orli od pondělí 31. května aktivně zapojili jako pomocný personál, a pomáhají tak zdravotníkům a dalším dobrovolníkům v jednom z očkovacích center pro Jihomoravský kraj ve Sportovní hale Dvořákova ve Znojmě.

V týdnu se na administrativních pozicích vystřídají všichni hráči A-týmu a pomohou zajistit plynulý provoz centra s minimální čekací dobou pro příchozí zájemce o očkování.

„S touto iniciativou přišla sama kabina, za což patří hráčům velký respekt. Věříme, že i my tak můžeme přispět k rychlému návratu do normálu, ale hlavně ulehčíme a umožníme trošku vydechnout zdravotníkům a ostatním dobrovolníkům, kteří jsou v plném nasazení již mnoho měsíců. Jak doufáme, situace se již bude jen zlepšovat a všichni se spolu zase uvidíme při zápasech Orlů přímo na stadionu," věří manažer klubu Petr Veselý.

„Při nabídce vedení klubu s personální výpomocí v centru jsme byli velmi mile překvapeni, ale nabídka koresponduje s úzce navázanou bilaterální spoluprací. Očkovací centrum je zaběhnuté, nicméně provoz klade čím dál větší nároky na personální obsazení. Nabídka pomoci přišla v době, kdy se navyšuje kapacita očkování na maximální možnou, takže jsme neváhali ji přijmout,“ komentuje Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo.

Ta v tuto chvíli naočkovala nejvíce klientů ve věkové skupině 70-74 let. Zájem Znojemska o očkování centrum bezproblémově zvládá, čekací doby na termín očkování jsou v tuto chvíli minimální. „Nyní se hlásí zájemci o očkování průběžně, se spuštěním věkové skupiny pro očkování 35+ se během jednoho dne přihlásí i 1600 osob. Čekací doba na termín je nyní opravdu minimální. Ke zlomu dojde v průběhu čtrnácti dnů, kdy se začnou podávat druhé dávky vakcín, čímž se sníží počet podání prvních dávek,“ uzavřel Pavlík.