Orli opět pomáhají: pro nemocnici vybrali 100 000 korun

Charita
ÚT 30. 3. 2021
Přestože minulá sezóna již byla oficiálně ukončena a nová se teprve blíží, klub a jeho fanoušci nezahálí s jsou aktivní v projektech, které přesahují sportovní rámec. O tom svědčí i včerejší návštěva ve znojemské nemocnici, při které zástupci hráčů a vedení klubu předali šek v hodnotě 100 000 korun do rukou zdravotníkům a vedení Nemocnice Znojmo.

Necelou polovinu z těchto prostředků se podařilo získat prodejem vstupenek na virtuální reprízu finálového zápasu Orli Znojmo – Red Bull Salzburg z roku 2016 (více o akci můžete nalézt zde). Tuto částku se následně klub společně s hráči a realizačním týmem rozhodl zdvojnásobit jako poděkování Nemocnici Znojmo a jejím zaměstnancům.

Darované prostředky budou využity na financování nákupu přístrojů, které dezinfikují vzduch na pracovištích, kde jsou zdravotníci či pacienti vystaveni nakažlivým rizikovým faktorům. Přístroje se používají na dezinfekci vyšetřoven, čekáren, nemocničních pokojů a jiných prostor. Znojemská nemocnice právě dokončila nákup pěti kusů tohoto zařízení. Přístroje jsou již na místě a jejich použití je nyní směřováno na infekčním oddělení, centrální příjem, dvě oddělení ARO a centrální operační sály.

Jedná se tak již o druhý příspěvek, který Orli za pomoci svých fanoušků v tomto roce Nemocnici Znojmo poskytli, celková částka se tak vyšplhala na úctyhodných 274 120 korun!

„Vnímáme hokejový klub Orli Znojmo a komunitu jeho fanoušků jako významné partnery naší nemocnice. Jejich podpora našich zdravotníků v době, kdy sami jsou těžce zkoušeni okolnostmi provázejícími pandemické období, je pro mě jasným důkazem, že naše vzájemná spolupráce stojí na sdílení společných hodnot. Kéž by bylo více takových, kteří o podpoře zdravotnictví více než mluví a podporovali jej svými činy, právě jako tento hokejový klub,“ kvituje ředitel Nemocnice Znojmo Martin Pavlík.

„I přesto, že momentálně na základě vládních nařízení nemůžeme hrát, snažíme se alespoň pomáhat, jak to jde. Zejména tam, kde je to nyní nejvíce potřeba. Jsme rádi, že díky této aktivitě bude možno vytvořit bezpečnější pracovní prostředí pro všechny zdravotníky, lékaře a ostatní profese v první linii i za ní. Ochrana zdraví je nyní na prvním místě a za jejich každodenní úsilí a nasazení jim patří velký dík. Touto akcí zdaleka nekončíme, s vedením nemocnice pracujeme na dalších projektech, které snad budeme moci brzy představit," věří manažer klubu Petr Veselý.