Orli po pěti dnech znovu míří do Korutan, získají v Klagenfurtu body?

ČT 22. 9. 2016
Po dvou zápasech stále svítí na bodovém kontě znojemského týmu nula. Tuto nelichotivou bilanci se budou Orli snažit ukončit na ledě dalekého Klagenfurtu. Klání o první body do tabulky začíná v pátečních 19:15.
» Hvězda soupeře
Jamie Lundmark patří tradičně k nejproduktivnějším hráčům Klagenfurtu

Celek z Korutan loni postoupil do play-off až díky nadstavbové části. Tomu by se chtěli majitelé slavného rakouského klubu letos vyhnout, a tak obměnili kádr. Nejvýraznější změna se udála na brankářském postu. Po několika letech se s klubem rozloučila trojice mužů v maskách - Pekka Tuokola, Bernd Brückler i René Swette. Jako náhradu si vytipovali Čecha Tomáše Dubu. Kromě něj z německého Krefeldu, jenž hraje DEL ligu, zavítal do Klagenfurtu i americký bek David Fischer a kanadský forvard Mark Hurtubise.

Velkou posilou je bezpochyby slovinský reprezentant Mitja Robar, jenž ještě počátkem roku hrál českou extraligu a v sezóně 2013/2014 hájil taktéž barvy Tučňáků z Krefeldu. Dalším Slovincem v kádru je Žiga Pance, hráč prověřený EBEL ligou. Zajímavostí je, že ještě loni střílel góly za konkurenční Villach! Nejčerstvější posilou je pak Kanaďan Matt Neal.

Čistku v kádru naopak odnesl Jason DeSantis, Jonas Nordqvist, Luke Walker, Oliver Setzinger a Thomas Pöck. EBEL ligu se rozhodl opustit Jean-François Jacques a zamířil do německého Ingolstadtu. Jádro týmu, mezi které patří Jamie Lundmark, Thomas Koch, Manuel Geier, Thomas Hudertpfund nebo Mark Popovič, ale zůstalo pohromadě.

Klagenfurt vstoupil do nového ročníku Erste Bank Eishockey ligy poměrně dobře, když na svém domácím ledě rozdrtil maďarský Fehérvár jednoznačně 5:0. Poté byl nad jeho síly Salzburg, kterému po urputném boji podlehl 0:2.

Orli prožívají v poslední době složité období a trenéři ani hráčský kádr rozhodně nemají klidné spaní. Po domácí prohře se Salzburgem nezískali body ani ve Villachu, čímž si připsali včetně přípravných duelů již osmou prohru v řadě. Znojemští mají problém především v defenzívě. V posledních osmi utkáních inkasovali čtyřicetkrát, přičemž gól do sítě soupeře dokázali dotlačit pouze jedenáctkrát.

"Hokej je hra chyb a my jich děláme strašně moc. Horší je, že nedáváme ani branky. Když dáme za zápas pět gólů, můžeme si dovolit udělat čtyři chyby a stejně vyhrajeme. Se současnou produktivitou musíme hrát na těsné výsledky, a to je strašně těžké. V Klagenfurtu musíme vyhrát," svěřuje se kapitán Jiří Beroun.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
25 6 10 2 7 73:82

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Klagenfurter AC
pozice v tabulce 12. 6.
body 0 3
aktuální forma Villach - Znojmo 6:0
Znojmo - Salzburg 2:5
Salzburg - Klagenfurt 2:0
Klagenfurt - Fehérvár 5:0
nejproduktivnější hráč Radek Číp, 2 body (1 + 1) Mark Popovic, 3 body (0 + 3)
nejproduktivnější obránce Dalibor Řezníček, 1 bod (0 + 1) Mark Popovic, 3 body (0 + 3)
brankář Marek Schwarz (82,40 %) Tomáš Duba (96,40 %)
využití přesilovek 0,00 % 0,00 %
úspěšnost oslabení 71,43 % 100,00 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: Fichtner, Kimmerly
Čároví rozhodčí: Kontschieder, Seewald

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Šulák, Biro, Řezníček, McMonagle, Stehlík, Lattner, Kadeřávek – Tomas, Pucher, Špaček – Wronka, Plíhal, Číp – Hughesman, Bartoš, Bruijsten – Beroun, Šeda, Kalus – Csamangó.
Duba - Robar, Schumnig, Strong, Fischer, Kapstad, Duller, Popovic, Kraus - Pance, Koch, Ganahl - Geier S., Hurtubise, Lundmark - Schettina, Hudertpfund, Bischofberger - Harand, Neal, Brucker.