Orli poprvé na ledě

Aktuální zprávy
PO 21. 7. 2008
<em>Znojmo</em> - Po pěti měsících vyjeli Orli opět na led. Od čtvrtka postupně absolvovali lékařské prohlídky, někteří se byli sklouznout na ledě už v neděli a v pondělí dopoledne. Na prvním tréninku nechyběl nikdo z hráčů, poprvé se mezi Orly objevil mladý útočník Daniel Bártek a s mužstvem se připravovala i čtveřice juniorů.

První trénink si nenechal ujít prezident klubu Jaroslav Vlasák, který vyrazil s hráči na led. Ke složení mužstva sdělil: „Kádr je kompletní, možná ještě někdo odpadne. Třetího brankáře jsme zkoušeli, ale pak to nějak nevyšlo, budou vypomáhat gólmani z juniorky. S Radimem Kucharczykem je to domluvené, bude zde na přestup. Vzhledem k tomu, že tým zůstal téměř pohromadě, jsem spokojený. Ještě aby byli spokojení trenéři a aby se nám dařilo.“ Znojemští orli za měsíc a půl vstoupí do své 10. extraligové sezóny. „Těším se na ni stejně jako na devátou, osmou, jako každou jinou,“ řekl s úsměvem prezident klubu a dodal: „Cíl je také stejný jako každý rok, postup do play off.“

Dvě hodiny trval úvodní trénink Orlů. Nejdříve se hráči rozbruslovali, poté přišla cvičení s pukem. A po hodině následoval krátký oddych, kdy rolba upravila ledovou plochu. Na řadu se dostal hokej, který se hrál netradičně v jedné třetině.

Během počátečního rozbruslení si hráči zahráli i na honěnou. „To jsme hráli i v přípravě, a přeneslo se to i na led. Mě ale většinou chytnou,“ sdělil k neobvyklému tréninkovému prvku Pavel Selingr, který se po první hodině tréninku cítil svěží: „Zatím je to dobré, uvidíme, jak to půjde dál. Na novou sezónu se těším. Teď nás čeká víc jak měsíc práce a potom začne extraliga, tak se musíme tvrdě připravit, aby nám to šlo."

Zpocený Jaroslav Svoboda si také na nic nestěžoval: „Je to skvělý, bomba, led dobrej, všechno dobrý.“ Během sezóny měl zdravotní problémy. „Zatím je všechno v pohodě,“ prozradil. Ani Martin Růžička neměl s prvním tréninkem nějakou potíž: „Já jsem byl na led natěšenej už od konce sezóny. Já se pořád na něco těším!“

Nováček v obranných řadách Orlů Martin Rýgl se vyjádřil seriózně: „Ze začátku to moc příjemné není, brusle, nová výstroj, ale určitě je to čím dál lepší a věřím, že koncem týdne už bude vše v pohodě a budeme trénovat už bez problémů. Sice teď cítím po tý hodině trošku puchejře, ale jinak vše v pohodě.“

Jeden z vůdců a opora mužstva Radim Bičánek se cítí zdravotně v pořádku: „Musím zaklepat, zatím je všechno v pohodě. Letní příprava proběhla dobře, takže teď už budem makat zase ledě.“ Pocity z prvního tréninku neměl nijak netradiční: „Je to stejné jako každý rok. První trénink jsme všichni ztuhlí, člověk se musí soustředit na to, jak bruslí, ne na puk, takže ten začátek bude hlavně o kondici.“ Vloni byl kapitánem znojemského týmu a partu, kterou zažil a která je zde nyní, si pochvaluje: „Myslím, že každý rok je tady super parta, většina kluků tady zůstala, přišlo pár nových, kteří výborně zapadli, takže určitě výborná parta.“ A jak se těší na novou sezónu? „Určitě se všichni těšíme. Musíme ještě potrénovat, dodat si sebevědomí v přípravných zápasech a potom na to v září vlétnout.“

FOTOGALERIE Z PRVNÍHO TRÉNINKU