Orli Znojmo Orli Znojmo

Orli posilují na postu centra, přichází Rob Flick!

Orli posilují na postu centra, přichází Rob Flick!

V průběhu první reprezentační přestávky posilují Orli na klíčové pozici centra. Kontrakt do konce sezóny podepsali s osmadvacetiletým Kanaďanem Robem Flickem, který si EBEL v předminulé sezóně už vyzkoušel v dresu Villachu.

Osmadvacetiletý Flick je rodákem z kanadského Londonu v Ontariu. Prošel elitní juniorskou OHL, v roce 2010 byl draftován Chicagem Blackhawks ve čtvrtém kole draftu, nejslavnější ligu světa si ale nezahrál. Dlouho působil ve farmářské AHL, nejprve v dresu Rockfordu, posléze hrál za Providence a Portland. V roce 2017 se přesunul do Evropy, kromě Villachu hrál i za Zvolen, německé Crimmitschau a v úvodu letošní sezóny pak za Ravensburg v druhé nejvyšší německé lize.

„Roba dobře známe, v létě pro nás byl alternativou na pozici prvního centra," nezastírá sportovní manažer Orlů Miroslav Fryčer. „V té době ale koketoval s DEL, i proto podepsal krátkodobý kontrakt v Ravensburgu a čekal na lepší příležitost. Když nás teď kontaktoval jeho agent, okamžitě jsme zareagovali," pokračuje.

“Čekáme od něj body a zlepšení našich přesilovek. Je urostlý, má navíc dobrou střelu.“

Miroslav Fryčer (trenér a sportovní manažer Orlů)

Flickovo angažmá pomůže mimo jiné také zacelit díru po zraněném kapitánovi Radimu Matušovi. „Bohužel, Maty nám bude chybět dlouho, nevěděli jsme navíc ještě definitivně, jak to vypadá se zraněním ruky u Philippa McRae, tam to ale snad bude dobré," vysvětluje Fryčer.

Angažování produktivního útočníka dává realizačnímu týmu více možností při skládání sestavy v nadcházejícím hustém listopadovém a prosincovém programu. „Flick každopádně povede jeden z útoků, čekáme od něj body a zlepšení našich přesilovek. Je urostlý, má navíc dobrou střelu," dodává hlavní kouč Znojma.

» Kompletní statistiky Roba Flicka