Orli potřebují konečně zvítězit, vyzvou desátý Zlín

ČT 11. 12. 2008
<em>Znojmo</em> - Hokejisté Znojma mají na krku šňůru čtyř těsných proher v řadě a tuto nelichotivou sérii potřebují co nejdříve přerušit. V pátek k tomu budou mít dobrou příležitost, neboť do Hostan arény přijede Zlín, který má ze zápasů venku pouze osm bodů, což je nejméně ze všech extraligových mužstev. Varováním však mohou být poslední zápasy v Plzni a Litvínově, kde získal po dvou bodech. Úvodní vhazování je ve Znojmě na programu tradičně od 17:30.

Zlínské výsledky doma a venku se liší jako den a noc. Zatímco ze zápasů na svém ledě vytěžili Berani 36 bodů, což je v tabulce domácích utkání řadí společně s Třincem na první příčku, mimo své mantinely jsou s pouhými osmi nejhorší. Celkově jim patří se ziskem 44 bodů desáté místo.

V posledních čtyřech duelech však tuto statistiku vyvrátili, když dokázali zvítězit v Plzni 2:1 v prodloužení a další dva body získali za výhru 3:2 po nájezdech v Litvínově. Ze Zlína sice nejprve vyprovodili poměrem 5:0 Karlovy Vary, ale v minulém kole podlehli vysoko 1:6 Vítkovicím.

Lídrem klubové produktivity je s devíti góly a čtrnácti asistencemi Petr Leška. O dva body zpět zůstává Bedřich Köhler, který je s dvanácti brankami nejlepším kanonýrem mužstva. Velice nebezpečný je také loňský král střelců Jaroslav Balaštík, jenž má na kontě 19 bodů (11+8). Útočníkům rád vypomáhá také ofenzivní bek Martin Hamrlík, jehož šestnáct bodů hovoří za vše.

Post zlínské brankářské jedničky drží v poslední době mladý Jakub Sedláček, ovšem několik zápasů letos odchytali také Radovan Biegl a Igor Murín, jehož limitují vleklé zdravotní problémy.

Vzájemné zápasy letos zatím hovoří lépe pro soupeře, který vybojoval čtyři body. V Hostan aréně si díky proměněné power play vybojoval bod a Orli nakonec zvítězili 3:2 až po samostatných nájezdech. Ve Zlíně to dlouho vypadalo opět na prodloužení, ale znojemské naděje na body překazil další nepovedený závěr a gól Kollára, který v 58. minutě upravil výsledek na 3:2 a přisoudil všechny body domácím.

Po dvouzápasové pauze by se měl do znojemské branky vrátit uzdravený Jiří Trvaj a trenér Rulík se tak může v dalším důležitém souboji opřít o kompletní kádr. Hosté budou postrádat pouze zraněného Igora Murína.

Sestavy z posledních utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Kameš – Tesařík, Bičánek, Švrček, Mojžíš, Štach, Mrázek, Chvátal, Rýgl – Selingr, Dopita, Kucharzczyk – Plášek, Haman, Erat – Demel, Procházka, Svoboda – Čachotský, Meidl, Růžička

RI OKNA ZLÍN: Sedláček (50. min Biegl) - Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Bořuta, Linhart, Míka, Kučný - Balaštík, Leška, Köhler - Záhorovský, Kollár, Rachůnek - Kubiš, Mokrejš, Filip Čech - M. Pšurný, Balán, Andrašovský