Orli potřebují prolomit tříbodové prokletí

SO 6. 10. 2007
<em>Znojmo</em> - Zápasy Znojma již sedm kol nekončí jinak než jednogólovým rozdílem. Navíc ve čtyřech duelech muselo vše rozhodnout až prodloužení či nájezdy. Orli si připsali zatím jen jednu tříbodovou výhru a tuto hubenou sbírku je třeba rozšířit. V neděli k tomu budou mít dobrou příležitost, jelikož Kladno nevyhrálo po šedesáti minutách ani jednou a se třemi body je na samém chvostu tabulky. Utkání začíná v 17:30.

Znojemští orli mají proti svému soupeři velmi pozitivní bilanci z loňského ročníku. V základní části zvítězili třikrát rozdílem jediné branky. V domácím prostředí přehráli Kladno 4:3 a 4:3 po nájezdech, jednou uspěli i na ledě soupeře, kde vyhráli 5:4, ovšem zaznamenali také vysokou porážku 1:7, když dostali lekci z využívání přesilovek. Oba protivníci se střetli i v předkole play off, kde Orli nenechali nic náhodě a po výhrách 3:2, 2:1 a 3:2 postoupili do čtvrtfinále.

Pro Kladno nezačala extraliga vůbec dobře. Po osmi kolech se krčí na posledním místě, když pouze jednou vyhrálo 4:3 po nájezdech proti Třinci a jeden bod získalo za prohru 4:5 po zmíněné disciplíně s Plzní. Posledních pět kol Kladno vůbec nebodovalo a připsalo si i dva debakly 3:8 s Vítkovicemi a 1:5 doma proti Ústí. Ovšem těsné porážky 1:2 na Spartě a 2:3 v Českých Budějovicích naznačují jisté zlepšení.

Nedělní soupeř Orlů spoléhá v brance na služby zkušeného Zdeňka Orcta. V obraně má hlavní slovo především Martin Ševc s Robertem Schnabelem a Liborem Procházkou, najdeme zde i bývalého hráče Znojma Ondřeje Šmacha. O střílení gólů by se měli postarat Martin Procházka a Pavel Patera, kteří byli v minulé sezóně nejproduktivnější dvojicí extraligy. Do týmu přišel podpořit ofenzívu také Petr Tenkrát.

Znojmo musí stále řešit problém s marodkou a povolalo obránce Ondřeje Kříže a Martina Vyrůbalíka z Olomouce, kteří jsou nejproduktivnější zadáci v první lize. Kříž zaznamenal v osmi zápasech devět bodů (5+4) a Vyrůbalík v sedmi duelech sedm bodů (3+4). Pro oba to není jednoduché, jelikož v této době naskakují prakticky za dva kluby.

Navíc se zraněnými to nevypadá dobře. Jedinou dobrou zprávou je, že v úterním utkání proti Mountfieldu by se měl na ledě objevit kapitán Radim Bičánek. Pavel Mojžíš je po operaci kolena a bude dlouhodobě mimo. Tři týdny budou chybět další obránci Lubomír Štach a Lukáš Chmelíř, kterému v Ústí nad Labem zlomil nastřelený kotouč dva prsty na ruce.

Kladenští se musí obejít bez dlouhodobě zraněných Frolíka, Pavlase a Nedvěda. Nejistý je start Gardoně a Ševce, které trápí poraněná třísla.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Tesařík, Jareš, Kříž, Kotaška, Vyrůbalík, Chvátal, Švrček - Erat, Demel, Dopita - M. Růžička, Plášek, Haman - Padělek, Selingr, J. Svoboda - Beroun, R. Procházka, Meidl - Čachotský

HC GEUS OKNA KLADNO: Orct - L. Procházka, Schnabel, Šmach, Štěpánek, Nádašdi, D. Hájek, Trončínský - Bělohlav, Patera, M. Procházka - Čurilla, Tomajko, Kuchler - Horna, Kalla, Tenkrát - Rudovský, Kazatel, Diviš

Ostatní zápasy 9. kola
HC Vítkovice Steel - HC Oceláři Třinec 2:3 n. / hráno 2.10.
RI Okna Zlín - HC Slavia Praha
Bílí Tygři Liberec - HC Litvínov