Orli pozváni na elitní turnaj juniorských mistrů!

Aktuální zprávy
NE 10. 4. 2011
<em>Znojmo</em> - Znojemští hokejoví junioři mají možnost představit se na premiérovém ročníku turnaje osmi nejlepších juniorských klubů světa v ruském Omsku! Jako úřadující mistři České republiky by se na konci srpna utkali s vítězi soutěží z Kanady, USA, Ruska, Švédska, Finska, Švýcarska a Německa. „Nyní dáváme dohromady, jak to udělat, abychom do Ruska mohli jet,“ uvedl trenér Martin Stloukal.

Turnaj konaný pod patronací mezinárodní hokejové federace IIHF a se souhlasem jednotlivých národních svazů má ambice stát se juniorským klubovým mistrovstvím světa, na němž by se každoročně na začátku září utkávali ti nejlepší mladí hráči. Má k tomu našlápnuto velmi dobře. Do Omsku by měl dorazit vítěz slavného kanadského Memorial Cupu, švédské Elitserien nebo ruské MHL, mládežnické obdoby bohaté KHL.

První ročník se bude konat ve dnech 30. srpna až 4. září 2011. Osm celků bude rozděleno do dvou čtyřčlenných skupin, z nichž vítěz postoupí do finále. Omsk by měl týmům nabídnout komfortní zázemí a dvě hokejové haly včetně desetitisícové Areny Omsk, kde své zápasy KHL hraje místní Avangard s Jaromírem Jágrem nebo Romanem Červenkou v sestavě. „Pořádání turnaje jednoznačně podporuji, Omsk je hokejové město,“ prohlásil Jágr.

Organizátoři by zúčastněným týmům měli hradit náklady spojené s pobytem včetně leteckého přesunu z Moskvy do 2700 kilometrů vzdáleného Omsku.

» Prezentace turnaje v angličtině [3,3 MB]

B3 - B4
sobota 3. 9. 2011 volný den
neděle 4. 9. 2011 finále

O nasazení týmů do jednotlivých skupin rozhodují organizátoři.

Foto: Wikimedia