Orli přivítají Lublaň, udrží si domácí neporazitelnost?

SO 3. 10. 2015
Zastavit rozjeté Znojmo, které na domácím ledě vyhrálo všechna čtyři utkání letošní EBEL, se v neděli pokusí slovinská Lublaň. Utkání začíná v 17:30!
» Hvězda soupeře
Nejproduktivnější hráč Lublaně Žiga Pešut.

Kádr posledního týmu loňské sezóny posílila spoustu nových hráčů, zejména Kanaďanů. Role jedničky se zhostil Olivier Roy, do útoku přivedli Guillauma Desbiense z Dornbirnu a z druhé německé ligy přišel s průměrem 1,25 bodu na zápas Stefan Chaput. K další výrazné posile patří dlouholetý rakouský reprezentant Roland Kaspitz, který odehrál minulou sezónu za Innsbruck.

Cílem jediného slovinského účastníka EBEL je v letošní sezóně probojovat se po čtyřech letech znovu do play-off. Hráči Olimpije ale nevykročili tou správnou nohou. Ačkoli mají náskok dvou bodů před posledním Grazem, dokázali vyhrát pouze jedno utkání v řádné hrací době, když porazili v domácím prostředí Vídeň.

V nedělním utkání lze očekávat, že Lublaň zvolí defenzívní taktiku. Hned tři zápasy Slovinců totiž skončili až v prodloužení, popřípadě po nájezdech. V posledním duelu proti Grazu předvedli fantastický obrat, když sedm minut před koncem dokázali vyrovnat a v prodloužení rozhodl o vítězství nejproduktivnější hráč týmu Žiga Pešut.

Domácí Orli jsou na tom o poznání lépe. Znojmo po odehraných sedmi kolech okusilo pouze jednou chuť porážky a vévodí tabulce s pětibodovým náskokem. Navíc se může pyšnit domácí neporazitelností, kterou doprovází úctyhodné skóre 17:3!

"Ve Znojmě jsou opravdu skvělí fanoušci, jsou tím pověstným šestým hráčem na ledě. Letos jsme doma naštěstí ještě neprohráli, i proto si myslím, že nás ženou kupředu," děkuje za přízeň trenér Orlů Jiří Režnar.

Orli v úvodu sezóny zcela opanovali statistické ukazatele EBEL. Nejen, že vedou tabulku klubů dle počtu bodů, hráči Znojma vládnou také statistikám produktivity, brankářů i účasti na ledě. Tým disponuje i méně lichotivým prvenstvím, a to v počtu vyloučení. Na tuto skutečnost si budou chtít dát hráči jistě pozor a vyvarovat se trestům.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
18 10 4 0 4 60:41

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HDD Telemach Olimpija Ljubljana
pozice v tabulce 1. 10.
body 18 7
aktuální forma Dornbirn – Znojmo 1:4
Fehérvár – Znojmo 1:4
Znojmo – Graz 4:1
Graz – Lublaň 1:2p
Vídeň – Lublaň 5:3
Lublaň – Linz 2:3
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 12 bodů (7 + 5) Žiga Pešut, 8 bodů (4 + 4)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 6 bodů (3 + 3) Kristof Reinthaler, 3 body (1 + 2)
brankář Patrik Nechvátal (95,90 %) Oliver Roy (93,60 %)
využití přesilovek 12,50 % 7,10 %
úspěšnost oslabení 94,90 % 83,30 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#33 Gergely Kincses, #29 Trpimir Piragic
Čároví rozhodčí:#91 Attila Nagy, #87 Gasper Zgonc

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Štach, Biro, Stehlík, Kousalík, Bořuta, Bača, Nemčík – Tomas, Pucher, Fiala – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Lattner, Podešva, Novák – Špaček, Šeda, Číp – Csamango.
Roy – Tavzelj, Planko, Reinthaler, Logar, Selan, Groznik, Cvetek, Scholz – Hebar, Music, Sotlar – Pešut, Kaspitz, Ropret – Pem, Chaput, Koblar – Hadzic, Kalan, Hocevar.