Orli se představí v nových dresech, soupeřem bude ambiciózní Hradec Králové

ST 2. 9. 2015
První kolo Erste Bank Eishockey Ligy se neúprosně blíží. Orli se ale soustředí na čtvrtek, kdy je čeká poslední přípravný zápas. Své síly změří s extraligovým Hradcem Králové. Utkání vypukne v 18 hodin.

Znojmo čeká poslední tečka za přípravou, ve které se ani zdaleka neztratilo v těžké konkurenci týmů, jenž patří k tomu nejlepšímu ve svých zemích. Orli Znojmo dosud odehráli osm přípravných utkání a připsali si hned šest výher. Jistě proto budou chtít přidat i sedmé vítězství a zakončit přípravu úspěchem.

Diváci se také mohou těšit na představení nových dresů, které budou znojemští hokejisté oblékat v letošní sezóně.

MOUNTFIELD HK

Přípravné zápasy Hradce Králové:

Litoměřice - HK 3:6

HK - Olomouc 1:2sn

Banská Bystrica - HK 3:2sn

Ml. Boleslav - HK 4:3

Martin - HK 0:4

Straubing - HK 3:2sn

HK - Straubing 4:1

Na Hradec Králové čeká rovněž poslední přípravný zápas. Tým z východních Čech se v přípravě střetl s extraligovou Olomoucí, prvoligovými Litoměřicemi a německými Tygry ze Straubingu. Hradečtí si zpestřili přípravu na sezónu ve slovenském Martině, kde se zúčastnili Mountfield Cupu a obsadili 3. místo.

Mountfield zakončil loňskou základní část Tipsport extraligy na pohodovém 5. místě, ve čtvrtfinále však vyhořel proti pražské Spartě poměrem 0:4. Pro příští rok proto mají určitě vyšší ambice. Trenér Draisaitl přivedl do týmu zvučné posily. Hlavním lákadlem je útočník Jaroslav Bednář, obránce Karel Pilař a brankář Adam Svoboda. Ten by měl vytvořit silnou gólmanskou dvojku se znojemským odchovancem Ondřejem Kacetlem.

Pro znojemské fanoušky bude duel jistě zajímavý i z toho důvodu, že se po ledě bude prohánět Martin Pláněk, další odchovanec znojemského hokeje, který nosí hradecký dres. Svými výkony si v minulé sezóně řekl dokonce o nominaci do reprezentace, za kterou odehrál 10 utkání.

Mountfield se s Orly utkal v loňské i předloňské přípravě. Oba duely se odehrály na znojemském ledě a domácí v nich zvítězili 6:3, respektive 2:1.

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Štach, Biro, Stehlík, Šulák, Šťáva, Bořuta, Bača – Tomas, Podešva, Číp – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Lattner, Pucher, Fiala – Beroun, Šeda, Novák – Špaček.
Kacetl – Pláněk, Vydarený, K. Pilař, Jank, Frühauf, Dietz, Čáp – Kudrna, Knotek, Šimánek – Pavlík, Ihnačák, Červený – Köhler, Kukumberg, Dej – Tvrdík, Troliga, R. Pilař.