Orli Znojmo Orli Znojmo

Orli se přesouvají na západ ke švýcarským hranicím, hostí je Dornbirn

Orli se přesouvají na západ ke švýcarským hranicím, hostí je Dornbirn

Dvaadvacet hodin od vyrovnaného klání v italském Bolzanu nastoupí Orli na led rakouských Buldoků v Dornbirnu. Zápas startuje v úterý na svátek Tří králů v 17:30 hodin.
» Hvězda soupeře
Kanadský útočník Chris D´Alvise přišel do EBEL v roce 2012, rok působil v Lublani a nyní již druhým rokem patří k tahounům Dornbirnu. Je třetím nejproduktivnějším hráčem ligy.

Ač je Dornbirn až na desátém místě v tabulce, své soupeře dokáže pořádně potrápit. Salzburg i Villach o tom vědí své, když na přelomu roku po vyrovnaných zápasech brali dva body za těsnou výhru. V pondělí však porazili svěřenci kouče Dava MacQueena šestý Fehérvár vysoko 4:1 a jejich naděje na účast v play-off ještě nevyhasla.

Na vzájemné zápasy se Znojmem ale nemají dobré vzpomínky. V těch dvou na jihu Moravy inkasovali osmnáct branek, sami jich vstřelili jen pět. V polovině prosince Orlům výsledek alespoň zčásti vrátili, když doma vyhráli 5:1. Jednu z branek Buldoků vsítil tehdy i bývalý Orel Zdeněk Blatný.

Jihomoravanům se v poslední době daří střídavě. Z posledních čtyř duelů získali šest bodů z osmi možných. V pondělí ztratili bod za prohru v Bolzanu po nájezdech, přitom ještě pět minut před koncem třetí třetiny vedli. "Je to pro nás velké zklamání. Chtěli jsme udělat dva body a měli jsme na ně. Nakonec jsme získali pouze jeden a dva darovali soupeři," litoval po utkání Ondřej Fiala. Podobně prohráli Orli i utkání na Nový rok v Linzi. "Upozorňujeme hráče na to, aby udrželi koncentraci po celých šedesát minut. Bohužel se nám to úplně nedaří," přiznal již dříve trenér Jiří Režnar.

Pozitivní zprávou je návrat perspektivního útočníka Jindřicha Abdula do sestavy. Naopak do zápasu na severu Itálie nezasáhl bek Martin Bača. Ten s týmem sice na trip odcestoval, ovšem trápí jej nastřelený prst u nohy a jeho start v úterním utkání je nejistý. Na marodce zůstávají nemocný Peter Pucher a zraněný Pavel Rosa.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
13 10 2 1 0 65:33

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Dornbirner EC
pozice v tabulce 5. 10.
body 40 32
aktuální forma Bolzano - Znojmo 5:4sn
Linz - Znojmo 3:2p
Znojmo - Graz 5:2
Dornbirn - Fehérvár 4:1
Innsbruck - Dornbirn 3:0
Dornbirn - Villach 1:2
nejproduktivnější hráč Peter Pucher, 35 bodů (13 + 22) Chris D´Alvise, 38 bodů (17 + 21)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 24 bodů (6 + 18) Jonathan D´Aversa, 20 bodů (4 + 16)
brankář Chris Holt (89,94 %) Nathan Lawson (91,25 %)
využití přesilovek 27,22 % 20,93 %
úspěšnost oslabení 77,18 % 74,36 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #11 Peter Gebei, #19 Roland Kellner
Čároví rozhodčí: #84 Michael Johnstone, #61 Ulrich Pardatscher

Sestavy z posledních zápasů

Holt – Pavlikovský, Nemčík, Bořuta, Klimíček, Štach, Sova, Grof, Jass – Lattner, Fiala, Havlík – Tomas, Podešva, Rehuš – Beroun, Šeda, Číp – Novák, Bartoš, Abdul.
Lawson – D’Aversa, Magnan, Sertich, Crawford, Lembacher, Jeitziner – Grabher-Meier, Arniel, D’Alvise – Bohmbach, Blatný, Aquino – Desbiens, Feichtner, Petrik Niki – DiBenedetto, Putnik.

Související články