Orli se vrací domů! Přehrají podruhé v sezoně Bobry?

PÁ 4. 11. 2022
Znojemští hokejisté se po dlouhých třech týdnech znovu představí před domácí fanoušky. V již jedenáctém utkání ligové sezóny vyzvou soupeře z Valašského Meziříčí. Utkání v Nevoga aréně startuje v sobotu od 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Tradiční účastník druhé ligy z Valašské Meziříčí drží šestou příčku soutěžní tabulky, tedy pozici v jejím přesném středu. Svěřenci hlavního kouče Plška nastoupí k utkání po týdenním volnu. Ze svého posledního duelu v Havlíčkově Brodu si přivezli vítězství 4:3, premiérový start v bráně Bobrů zaznamenal Adam Pavlíček. O vítězný gól svých barev se zasloužil Jan Křivohlávek (4 + 3) – nejproduktivnější hráč mužstva. První přesnou trefu sezony si připsal i ve Znojmě dobře známý útočník Lukáš Finsterle.

Znojemští nadále pokračují v krasojízdě druhou hokejovou ligou a své konkurenty nechávají při skóre 61 vstřelených a pouhých 8 inkasovaných branek daleko za sebou. Bilance deseti zápasů a třiceti získaných bodů hovoří za vše. Mezi třemi tyčemi se nadále pravidelně střídají Matěj Žajdlík (98,2%) s Dominikem Grohem (93,7%) - proti Bobrům by měl naskočit Žajdlík. Týmovým statistikám momentálně kraluje Martin Šťovíček (13 + 8) – zároveň nejproduktivnější hráč východní části ligy i její nejlepší střelec.

Pro hráče obou mužstev půjde již o druhé vzájemné měření sil. Své hokejky zkřížili hned v prvním kole sezony na ledě Valachů. Po bezbrankové úvodní třetině se dostali ke slovu Orli a po gólech Dominika Tejnora, Lukáše Adámka a Kirilla Nižnikova zvítězili v poměru 3:0. Čistým kontem tehdy odstartoval sezonu Matěj Žajdlík.

Sestavy z posledních zápasů

Orli Znojmo:Groh – Kloz, Tejnor (A), Stránský, Zukal, Jenáček, Mareš, Remta – Sklenář, Špaček, Köver, Havlát, Svoboda (C), Hruška (A), Adámek, Nižnikov, Pigl, Šťovíček.
Bobři Valašské Meziříčí:Pavlíček - Báchor (A), Liss, Ďurkáč, Hanák, Holiš, Kamas, Sviták - Pětník, Vávra (A), Štefka - Andris, Křivohlávek (C), Finsterle - Kuchařík, Vavřík, Stodůlka - Martinec, Bachánek, Kozubík.