Orli to ještě nezabalili

Aktuální zprávy
NE 20. 2. 2005
Z n o j m o - Po sérii nepovedených zápasů se šance Orlů na postup do závěrečných bojů dostaly do oblasti pouhé teorie. Mohlo by se zdát, že se hráči již rozloučili s vidinou prodloužení sezóny a dohrají zbývající zápasy jen z povinnosti. Opak byl pravdou. Znojemští orli dali do utkání s Vítkovicemi vše, co do hokeje patří. Nasazení, pohyb, důraz ale hlavně srdíčko a velkou dávku hokejového umu. Dokázali tak svým věrným fanouškům, že hokej hrát umí a když se na jejich hole přilepí trochu tolik potřebného štěstíčka, předvádí parádní výkony. Soupeře dokázali přehrávat, vytvářeli si potřebný tlak a byli za to po právu odměňováni potleskem ochozů. Parádním výkonem podpořil svůj tým i brankář Robert Slávik. V momentech největšího tlaku Vítkovic vytáhl zákroky z arzenálu skvělých. Klid na znojemskou střídačku přinesl první extraligový gól benjamínka týmu <b>Ondřeje Šmacha</b>. Po odpykání trestu naskočil na led a na útočné modré převzal ideální pas od Radima Bičánka. Naskytla se mu tak příležitost vychutnat si situaci, do které se jako obránce nemá možnost dostat. Sám to taky hned z úsměvem okomentoval: „To bych mohl zopakovat jedině tehdy, když se vykašlu na bránění. A to tady pod panem Hořavou nehrozí.“
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Samotný průběh utkání spokojeně hodnotí: „Konečně jsme zápas dobře zvládli, neměli jsme žádné hluché místo, jak míváme. Vítkovice neměly nějak moc šancí, ani nějakou velkou převahu, navíc my jsme dneska hráli dobře a vyšlo nám to. Spadlo nám to tam.“ Základem úspěchu byla dobrá obranná hra, bez zbytečných chyb. Uhlídat úvod zápasu bylo prioritou hry týmu a ta se vyplatila. Šmach to vidí stejně: „Začli jsme dobře zezadu, abychom zbytečně neinkasovali, tak jako proti Slavii čtyři góly.“

Znojmo muselo přečkat téměř čtyřminutové power play, ke kterému se odhodlaly Vítkovice při vyloučení Čakajíka. „Vycucalo nás to hodně, hlavně ten začátek, když jsme hráli oslabení. To tam měli slušný tlak, ale Sláva nás podržel a udržel,“ chválí výkon znojemského gólmana Šmach. Byl to velký nápor na fyzičku hráčů, hlavně obránců, kteří navíc byli v zápase často vylučováni. V některých fázích utkání střídaly pouze dvě obranné dvojice. Znojmo v současné době disponuje jen šesti beky případné vyřazení některého dalšího obránce ze hry by bylo velmi citelné. Šmach si z toho ale nic nedělá: „Na to nemůžeme vůbec myslet, nepřemýšlíme nad tím. Dneska bylo hodně obránců vyloučených, takže jsme místy hráli jenom ve čtyřech a taky jsme to zvládli.“ Se stejným optimismem hledí i do posledních tří utkání, které Orly ještě letos čekají: „Teoretická šance na play-off ještě je, tak o něj budeme bojovat.“