Orli účastí podpořili charitativní běh Wings for Life

Charita
ST 7. 5. 2014
Hokejisté Orlů Znojmo se zúčastnili celosvětového charitativního běhu Wings for Life World Run. Kromě nich se v neděli 4. května v St. Pöltenu pod záštitou EBEL představili také rozhodčí a zástupci dalších ligových týmů. Znojemský Jan Müller dokonce mezi hráči zvítězil.
Zleva Petr Beránek, Marek Špaček a Jan Müller

Cílem běhu bylo zvýšit povědomí o neziskové organizaci Wings for Life zaměřující se na výzkum a prevenci poranění míchy. Závod to byl velkolepý. Ve stejnou chvíli odstartovalo celkem 35 397 běžců ve 32 světových zemích. Účastníci před sebou neměli cílovou čáru. Běželi až do chvíle, kdy je předjel zachytávací vůz.

Na běh v rakouském St. Pöltenu zamířila také trojice Orlů. Petr Beránek, Jan Müller a Marek Špaček se přidali k ostatním zástupcům Erste Bank Eishockey Ligy a v početném poli se neztratili. Naopak, Jan Müller uběhl 24,18 kilometrů a byl mezi hráči na startu vůbec nejlepší. Ze zástupců EBEL jej předběhl jen rozhodčí Robert Falkner (26,27 km).

Běhu se zúčastnili také profesionální běžci na dlouhé vzdálenosti. Vůbec nejúspěšnějším se stal Lemawork Ketema z Etiopie, kterého auto „dohnalo“ až po více jak 78 kilometrech. O výsledky však v tomto případě dvakrát nešlo. Celá akce vynesla pro organizaci více jak 3 miliony Euro, které budou použity na další lékařský výzkum.