Orli už jsou na ledě

Aktuální zprávy
ČT 21. 7. 2005
Z n o j m o - Znojemským orlům skončila dovolená a od čtvrtka se opět znojemskou Hostan arénou rozléhá dunění mantinelů a skřípění bruslí. Po dvouměsíční dřině v posilovně, na kole a při běhání se Orli vrátili k tomu, co mají rádi a o půl šesté večer opět po dlouhé době okusili znojemský led. Trenér Miloslav Hořava s úsměvem trénink zhodnotil: „Dneska kluci lehce potrénovali, zítra to bude trochu delší a od pondělka už začneme naplno, tak jak máme naplánováno.“
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 První trénink na ledě je vždycky specifický. Hráči mají novou výstroj, nové brusle, tak všechno tlačí a chvíli trvá, než si zvyknou. Kapitán Orlů Peter Pucher se díky účasti na světovém šampionátu zapojil do přípravy později a tak na něm byla znát únava. „Každý trénink, zvláště ten první na ledě, je těžký. První tréninky to bude určitě trápení, pak se to už bude jen zlepšovat a zlepšovat. Je to rozhodně zábavnější než v tělocvičně, ale jsme hokejisti, hokej je naše práce a to nás baví. Příprava bude ještě tvrdá, ale je to potřeba,“ dodává odhodlaně.

Svými prvními dojmy ze znojemského ledu se pochlubil Pavel Selingr, nová posila útoku: „Je to všude stejný. Trochu tlačí nohy, trochu vadí hokejka a jinak je to v pohodě. Příští týden už to bude určitě dobrý. Dovolená už na mě byla až trochu moc dlouhá.“

Po třech týdnech dovolené nastoupili Orli opět do zaměstnání. „V práci už je dobře. Je to těžké, po třech měsících jít znovu na led. Navíc si musíme zvykat na nové věci, brusle, všechno tlačí," svěřuje se David Ludvík. A vrací se ještě k suché přípravě: „Byla letos dost náročná. Hodně se posilovalo, běhalo, jezdilo na kole, tak doufám, že nám to nějak pomůže.“

Trénink vedl Miloslav Hořava sám. Jeho kolega Jan Votruba měl povinnosti u reprezentační dvacítky v Kravařích, kde dělá asistenta trenéru Rulíkovi. Na reprezentačním srazu byl rovněž Ondřej Šmach. O tom, jak je s dosavadním průběhem přípravy na sezónu spokojen, nechtěl trenér Hořava příliš mluvit: „Přípravu nerad hodnotím, protože to se všechno ukáže až v sezóně. Potrénovali jsme dobře, máme čisté svědomí. Hráči odvedli dobrou práci, ale až výsledky ukážou, jestli to tak bylo dobře.“ Od příštího týdne budou hráči trénovat v pondělí, úterý a čtvrtek dvoufázově, ve středu a v pátek jen dopoledne. „Příprava bude kombinovaná na ledě a v posilovně, bude to takové komplexnější,“ prozrazuje plán na příští týdny znojemský trenér.

Společně s hráči kroužil na ledě i prezident znojemského klubu Jaroslav Vlasák. Laškoval s trenérem Hořavou, který na dotaz, zda mu dělá prezident asistenta odvětil: „Ne ne, to já dělám asistenta panu Vlasákovi.“ Prezident ihned se smíchem opáčil: „Ano, já tady budu dělat úplně všechno sám.“ Pak ale vážně dodal: „Po prvním tréninku se ještě nedá nic říct. Je to tak jako každý rok první den na ledě. Hráči si musí zvyknout. V podstatě si dnes vyzkoušeli brusle, výstroj, aby všechno sedělo. Ten pravý trénink začne až v pondělí.“

Tréninku, kterému přihlíželi hokejechtiví diváci, se nezúčastnil jen výše zmíněný Ondra Šmach, Jiří Trvaj, kterému chirurgicky odstranili znaménko a Radek Haman, který má problémy s dutinami. Na novou výstroj doplatil Jiří Dopita, jenž měl problémy s bruslemi, které mu nešly řádně nabrousit.

Tréninku se zúčastnili tito hráči:

Brankáři: Halvor Hårstad-Evjen, Jiří Müller
Obránci: Fredrik Oduya, Jonas Lennartson, Richard Jareš, Marek Chvátal, Roman Němeček, Martin Čakajík, Radim Bičánek, Pavel Mojžíš, Jiří Heš
Útočníci: Tomáš Chlubna, Pavel Selinger, Milan Mikulík, Peter Pucher, Karel Plášek, David Ludvík, Roman Erat, Jiří Beroun, Lubomír Vaškovič, Ondřej Tatarčík, Marek Uram, Jiří Dopita, Zdeněk Ondřej, Petr Jaskula

Fotogalerie z prvního tréninku.