Orli už krouží na ledě

Aktuální zprávy
PO 23. 7. 2007
Z n o j m o - Po desetitýdenní dřině během letní přípravy měli Orli téměř měsíc dovolenou. V pondělí ráno už byli k vidění tak, jak je známe. V plné zbroji a na ledě. Začala poslední fáze přípravy, během které, krom intenzivního tréninku, čeká hráče jedenáct přátelských a pohárových utkání. Na trénink se dostavili v plném počtu, vyjma Tomáše Troligy, který měl cestou do Znojma vážnou autonehodu a leží po operaci v nemocnici. Všichni bývalí marodi a rekonvalescenti trénink absolvovali bez potíží k velkému uspokojení trenérského dua Sýkora – Hynek.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

„Byl to první trénink, spíš takové seznámení s ledem, ojetí nových bruslí a výzbroje. Na klukách je cítit chuť, tak doufám, že nám to vydrží i do sezóny,“ sděluje Pavel Hynek. „Bylo dnes na ledě pět pětek, ale ještě v tom nehledejte nějaký sytém. Jejich složení bylo více méně nahodilé, během přípravných zápasů to určitě celé protočíme,“ dodává znojemský asistent.

Podobně vypovídá i Václav Sýkora: „Soudit po prvním tréninku je dost předčasné, protože je každý plný energie, každý se hlavně na led těší, protože to mají radši než na suchu. Byla hlavně vidět chuť, elán a energie. Teď bude zaměřen trénink na kondici, tak věřím, že nám ta chuť vydrží i v únavě, která musí zákonitě přijít.“ Trenér Orlů rovněž přiblížil plán na příští dny: „Trénovat budeme v pondělí, úterý, čtvrtek a pátek dvoufázově, ve středu jen dopoledne, odpoledne bude regenerace. V tom budou samozřejmě i zápasy, už tento pátek bude první se Skalicí.“

Radost oběma lodivodům Znojma udělal zdárný návrat Jiřího Dopity, na kterém nebylo patrné tréninkové manko. „Po operaci jsem dva měsíce rehabilitoval, teď už se snažím asi měsíc a půl trénovat. Začátkem července jsem byl na deset dní u moře a pak jsem zase trénoval. Je mi jasné, že mi bude trošku letní příprava chybět, ale jsou ještě skoro dva měsíce do začátku, tak se snad dám do té doby do kupy. Zatím koleno drží, uvidí se, co to bude dělat v zátěži,“ prozrazuje Dopita. Nemá v úmyslu se šetřit, ale nehodlá odehrát všech jedenáct přípravných zápasů. „Myslím si, že bych mohl odehrát pět šest zápasů, až to bude lepší. Nemá cenu hrát teď a mít strach, že mě někdo trefí,“ přiznává.

Věčně usměvavý Karel Plášek zářil spokojeností a pohodou. Prozradil i důvod: „Dovču jsem strávil báječně, byli jsme čtrnáct dní v Chorvatsku. Po tom mém zranění byla trochu aktivnější, proběhla nějaká posilovna. Ale to jsem si udělal ráno a celý den jsem měl pak volno.“ Spokojený byl i po prvním letošním kontaktu s ledem: „Na led jsme se těšili všichni. Dneska šlo hlavně o to, zvyknout si na nový věci, na trochu jiný pohyb. Bude to dobrý.“

Optimismus a spokojenost vyjadřoval po tréninku i Radim Bičánek: „Poprvé si člověk připadá dost těžkopádně, ale bude se to zlepšovat. Máme všichni dobře natrénováno, tak to bude lepší každým dnem. Všechna zranění jsou doléčena, tak můžeme trénovat naplno a věnovat se třeba souhře.“ Urostlý bek zavrhnul dovolenou v teple, měl jiné povinnosti: „Letos jsem nikam nejel, byl jsem doma v Uherském Hradišti a věnoval jsem se Dirkovi.“

V rodinném kruhu dovolenkovali i oba trenéři. „Dovolená byla po dlouhých letech delší než obvykle, tak jsem ji strávil s rodinou v Praze, ve Varech a na chalupě na Orlíku,“ svěřuje se Pavel Hynek. Václav Sýkora notuje podobně: „Celou dovolenou jsem byl s rodinou. Vyjeli jsme si taky na osm dní za sluníčkem, ale jsem rád doma, což je logické při našem kočovném životě.

FOTOGRAFIE Z PRVNÍHO TRÉNINKU NA LEDĚ