Orli uzavřou základní část v Záhřebu

SO 2. 2. 2019
Naposledy v základní části se znojemští hokejisté objeví na mistrovském ledě. A přestože o postup do play-off čeká Orly ještě tuhý boj, vítězství v Záhřebu by mohlo klubu přihrát cenné bonusové body právě do nadstavbové části soutěže. V Chorvatsku zápas startuje v neděli od 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Záhřeb se od prosincové čistky ve svém kádru potácí na úplném dně ligové tabulky. Prohrál již dvacet pět zápasů v řadě, poslední – hodně vousaté vítězství – se vztahuje k 20. listopadu. Sestavu týmu tvoří prakticky jen domácí hráči, v bráně se má co otáčet dvacetiletý Vito Nikolić. Navíc jen o rok starší Nik Simšič (2 + 4) je v současnosti nejproduktivnějším borcem, jenž za týmové barvy nadále bojuje.

Pro mužstvo chorvatského kouče Danijela Kolomba bude zápas s Orly vůbec posledním v letošním ročníku. Klub se kvůli finanční krizi neúčastní nadstavby.

Znojemští hokejisté přetrhali před startem nadstavbové části strašidelnou šňůru domácích proher. Po šesti zápasech na vlastním ledě konečně zvítězili, a tolik potřebné sebevědomí se tak konečně může vrátit zpět na jihomoravské hokejky. Navíc výhra nad silným Salzburgem v poměru 5:2 je skvělým odrazovým můstkem před rozhodující fází soutěže. „Je pravda, že výkony našeho mužstva byly velice proměnlivé. Teď se už snad ale bude náš výkon jen zvedat,“ doufá v nastartování svých svěřenců Miroslav Fryčer.

Pro Znojmo bude duel v Záhřebu hlavně bitvou o bonusové body do další části ligy. Momentálně by si Orli připsali dva, ale ve hře je stále ještě více variant. Připomeňme si, že 7. po základní části bere do nadstavby navíc šest bodů, 8. tým body čtyři, 9. celek dva body a 10. pouhý jeden bodík, další místa jsou bez bodového zvýhodnění.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
19 3 12 1 3 54:74

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo KHL Medveščak Zagreb
pozice v tabulce 9. 12.
body 59 21
aktuální forma Znojmo – Salzburg 5:2
Klagenfurt - Znojmo 5:0
Znojmo – Graz 1:4
Linz – Záhřeb 9:2
Salzburg – Záhřeb 13:0
Záhřeb - Innsbruck 3:5
nejproduktivnější hráč Marek Kalus, 51 bodů (26 + 25) Nik Simšič, 6 bodů (2 + 4)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 30 bodů (6 + 24) Mitja Robar, 5 bodů (0 + 5)
brankář Teemu Lassila (89,6 %) Vito Nikolič (86,9 %)
využití přesilovek 14,5 % 15,3 %
úspěšnost oslabení 74,2 % 73,0 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#44 Vladimir Babic, #33 Gergely Kincses
Čároví rozhodčí: Ivan Nedeljkovic, Gregor Rezek

Sestavy z posledních zápasů

Lassila – Vainonen, Tejnor, Sedlák, Lattner, Parkkonen, Stehlík, Kruckovyč – Mrázek, Stretch, Kalus – Luciani, Matuš, McPherson – Němec, Bartoš, Hlava – Bulín, Špaček, Novák – Oščádal.
Nikolić – Jačmenjak, Robar, Čepon, Senzel, Sertić, Vedlin – Jarčov L., Simšič, Janković – Jarčov F., Brenčun, Mikulić – Ćurčić, Paulović, Burazin – Belina, Rakar.