Orli v rozletu, rozpráší i mistrovský Klagenfurt?

PO 9. 12. 2013
Znojemská družina nemá o motivaci k úternímu duelu nouzi. Před úřadujícím mistrem EBEL se v letošní sezoně musela již třikrát sklonit, čtvrtý pokus na pokoření Klagenfurtu už si nechce nechat za žádnou cenu proklouznout mezi křídly. Utkání na znojemském zimním stadionu odstartuje v 18:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Brzy čtyřiatřicetiletý kanadský zadák Mike Siklenka platí za „zlého muže“ ligy. Pro ránu nejde tento téměř dvoumetrový obr daleko, o čemž se na vlastní kůži několikrát přesvědčili i Orli. Momentálně je nejtrestanějším hráčem EBEL (90 TM), ale zároveň třináctým nejproduktivnějším bekem (8 + 9).

Hokejisté Klagenfurtu si řádně zkomplikovali přímou cestu do play-off. Na šesté místo po základní části, které zaručuje vytouženou místenku do vyřazovacích bojů, ztrácí po nedělní domácí prohře s Dornbirnem již sedm bodů! Zapeklitou situaci budou chtít KAC alespoň zčásti uhasit na znojemském ledě, kde potřebují nutně bodovat. Hlavní kouč Olsson se tak dostává do velkých potíží, navázat na poslední výhru na znojemském ledě (3:1) nebude vůbec jednoduché.

„Každý z nás bojuje a chceme vyhrát. Potřebujeme si trochu naklonit štěstí. Jednou už jsme ve Znojmě vyhráli, uspět můžeme i podruhé,“ říká útočník Markus Pirmann. Trenér Olsson již avizoval, že před úterním duelem nastanou některé změny ve složení jednotlivých formací. Mimo hru jsou zranění útočníci Stefan Geier a Tyler Spurgeon. V bráně se představí Fabian Weinhandl.

Dva domácí zápasy a čtyři body do ligové tabulky. Znojemští hráči potěšili své fanoušky a především sobotní klání s italským Bolzanem sneslo i přísné parametry kvalitní hokejové podívané. Teď však přichází na program opravdový oříšek, na jehož rozlousknutí už si Orli v letošním ročníku vylámali zoubky. Po třech vítězstvích v řadě však mohou jít svěřenci hlavního trenéra Jiřího Režnara do utkání s řádnou dávkou sebevědomí.

"Musíme hrát naprosto disciplinovaně a být stoprocentně koncentrováni sami na sebe. Chceme dva body, které by nám potvrdily pozici v TOP 6," prohlásil znojemský zadák Lubomír Štach. Po předchozí výhře nad Bolzanem by měla zůstat sestava Orlů beze změn.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
11 2 5 1 3 25:32

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC-KAC
pozice v tabulce 5. 8.
body 37 30
aktuální forma Znojmo – Bolzano 5:2
Znojmo – Innsbruck 6:2
Dornbirn – Znojmo 1:2sn
Klagenfurt - Dornbirn 3:4
Klagenfurt – Linz 2:6
Klagenfurt – Graz 2:0
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 32 bodů (10 + 22) Thomas Koch, 22 bodů (8 + 14)
nejproduktivnější obránce Richard Pavlikovský, 17 bodů (4 + 13) Mike Siklenka, 17 bodů (8 + 9)
brankáři Sasu Hovi (90,9 %) Fabian Weinhandl (91,0 %)
využití přesilovek 21,09 % 14,18 %
úspěšnost oslabení 83,70 % 81,89 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #12 Ulrich Erd, #14 Christian Kaspar
Čároví rozhodčí: #84 Oskar Johnston, #55 Daniel Soos

Sestavy z posledních zápasů

Hovi – Štach, Thomas, Pavlikovský, Kolarz, Sova, Bořuta, Magovac, Müller – Prochzázka, Blatný, Jarůšek – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Bartoš, Fiala, Finsterle.
Swette – Siklenka, Iberer, Isopp, Schumnig, Pöck, Furey, Reichel, Berr, Isopp – Lammers, Koch, Lundmark – Fretter, Schuller, Scofield – Pirmann, Schellander, Geier M. - Ban, Harand, Kreuzer.