Orli vítají nového partnera! Je jím společnost Plazma.plus

Aktuální zprávy
ČT 11. 11. 2021
Orlí rodina se v krátké době rozrostla o dalšího tzv. stříbrného partnera. Je jím společnost Plazma.plus, která v rámci své činnosti provozuje několik odběrových center krevní plazmy a jedno z nich můžete nově navštívit také ve Znojmě.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

"Jsem velmi ráda, že se nám podařilo navázat partnerství s Orly, jako jedním z nejvýznamnějších sportovních oddílů v regionu a věřím, že nám v tomto směru pomohou v osvětě a společně naší aktivitou pomůžeme lidem, kteří to potřebují. Naše aktivity ve Znojmě se ovšem nesoustředí pouze na sportovní kluby, ale nově jsme také navázali spolupráci např. i s Charitou Znojmo," okomentovala novou spolupráci provozní manažerka, Veronika Kobylková.

"Těší nás, že se nám podařilo rozšířit Orlí rodinu o dalšího partnera a ještě víc, že vzájemná spolupráce může pomoci dobré věci. Společně připravujeme speciální program nejen pro fanoušky Orlů, při kterém budou moci všichni dárci podpořit vybranou aktivitu nebo charitativní projekt. Vždy se rádi zapojíme do aktivit, které dávají smysl. Věřím, že vzájemné partnerství bude prospěšné oběma stranám a pomůže také všem, kteří krevní plazmu z jakéhokoliv důvodu potřebují," sdělil manažer Orlů Petr Veselý.

Dárcovské odběrové centrum Plazma Plus s.r.o. ve Znojmě nabízí od května 2021 velmi moderní prostředí přímo v centru města. Nachází se na náměstí Svobody 210/18 v 1. patře budovy Komerční banky. Milý a zkušený personál zajišťuje bezpečný a bezbolestný odběr krevní plazmy každý všední den. Další pobočky společnosti Plazma Plus s. r. o. se pak nachází v Přerově a Písku.

Krevní plazmu potřebují lidé ve všech věkových kategoriích, dětí nevyjímaje. Nejvíce, kdo potřebuje plazmu, jsou lidé v ohrožení života např. po autohaváriích. Může ji ale potřebovat kdykoli kdokoli z vás. Plazma je stále nenahraditelnou součástí celé řady léků pro záchranu životů i vzhledem k tomu, jaký pokrok učinila věda ve 21. století. Jednoduše léky, které pomáhají lidem s poruchou srážlivosti krve, sníženou imunitou nebo rakovinou, se bez plazmy a jejím dárcovství neobejdou. Léky vyrobené z krevní plazmy mohou zachránit zdraví a životy mnoha tisíců lidí. Plazma se běžně používá také při léčbě popálenin, úrazů, nebo při velkých ztrátách krve. Může tedy pomoci komukoli v tíživé a nečekané situaci.

"Mnoho lidí možná stále neví, že krevní plazma je nenahraditelnou součástí mnoha léků, a proto je velmi potřebná. Odběr je pro tělo nenáročný a bezbolestný, podobný odběru krve. Darovat krevní plazmu je možné 1x za 14 dní. Darovat můžete přijít do nově otevřeného centra ve Znojmě, kde si zakládáme na osobním přístupu ke každému dárci a profesionálním personálu. Každý dárce má navíc nárok na odměnu 700 Kč + dárek z věrnostního systému. Tělo krevní plazmu obnoví do 48 hodin, takže se není opravdu čeho bát," dodala Kobylková.

Na odběr se může každý individuálně objednat na webu pod tímto odkazem.