Orli vstoupí do poháru se Slavií

ST 1. 8. 2007
<i>Znojmo</i> - Utkání se neuskuteční v Praze, ale v Havlíčkově Brodě, jenž je od letošního roku farmou extraligového klubu Slavie. Pražané zaznamenali pro letošní sezónu tři posily, ale utrpěli ještě početnější ztráty. Orli jsou obhájci vítězství, protože v roce 2003, kdy se hrál pohár naposledy, skončili na prvním místě. Letos mají v základní skupině Tipsport Hockey Cupu kromě Slavie za soupeře České Budějovice a Plzeň.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Šestnáct mužstev je rozděleno do čtyř skupin, v kterých mezi sebou sehrají dva vzájemné duely. Bodový systém je stejný jako v extralize. Za výhru v normální hrací době tři body, za výhru v nastavení či po nájezdech dva body, za prohru v prodloužení nebo penaltovém rozstřelu jeden bod a za prohru po šedesáti minutách pochopitelně žádný bod. Prodloužení by se hrálo se čtyřmi hráči na obou stranách na pět minut. Nájezdy se jedou na tři série, pokud se nerozdodne, měla by přijít náhlá smrt v podobě jednoho nájezdu na každé straně do rozhodnutí.

Slavia letos zatím zaznamenala relativně velké množství odchodů. Mužstvo opustili obránci Dominik Graňák, Maris Jass a o přestupu do Ruska jedná zkušený bek Petr Kadlec. V ofenzívě budou týmu chybět Vladimír Sobotka, Radek Dlouhý a Lukáš Havel. V pražském celku skončil i brankář Lukáš Hronek.

Náplastí na ztráty mohou být útočník Tomáš Micka, obránce Karol Sloboda a další bek Roman Němeček, který si hned může zahrát proti Znojmu, odkud do Slavie letos přestoupil.

V dresu Orlů bude nejspíše znovu chybět Jiří Dopita, který dohání tréninkové manko. Naopak připraven by již měl být Martin Růžička, který minulý týden vynechal několik tréninků i zápas se slovenskou Skalicou.