Orli vstupují do nadstavby. V pátek budou hostit Fehervár

ČT 30. 1. 2020
Znojemští hokejisté se od pátečního večera budou snažit o účast v play-ff. Během deseti zápasů sehrají dva duely s každým z účastníků kvalifikační skupiny, přičemž jejich soupeři budou Fehervár, Dornbirn, Linz, Villach a Innsbruck. První duel je na plánu v závěrečný den měsíce ledna, kdy se od 18:30 utkají na domácím ledě s Fehervárem.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Pokud se podíváme na kvalifikační skupinu o play-off, tak nejlepší výchozí pozici má Villach, který si přenesl osm bodů. Za ním se nachází Linz se šesti body, Znojmo jich má ještě o dva méně. Fehervár začíná se dvěma body na kontě, Innsbruck s jediným. Bez jakékoliv výhody bude o tři postupová místa usilovat Dornbirn.

Všechny týmy na sebe v základní části narazily čtyřikrát. Nejlepší bilanci se pyšní Orli, kteří nenašli hořkost porážky s Linzem, Innsbruckem a Dornbirnem. Skvělé výsledky dosahovali také s Villachem, se kterým to v letošní sezóně bylo 3:1 na zápasy. Shodně jsou poté na tom s nejbližším soupeřem z Fehervéru, se kterým dvakrát vyhráli a dvakrát prohráli.

Znojemští hokejisté s Fehervárem nejprve zvítězili 6:2 na jeho ledě, měsíc před Štědrým dnem brali tři body za výhru 4:3, kdy načali sérii šesti zápasů bez porážky. Na konci roku s ním prohráli 3:4 po prodloužení, na začátku nového pak na jeho ledě 0:4.

Statistické okénko

• Orli se v kvalifikační skupině ocitají čtvrtou sezóně v řadě. Fehervár se v ní naposledy objevil předloni, minulou sezónu skončil po základní části čtvrtý.
  • Znojemským hráčům se v závěru základní části dařilo před domácími fanoušky. Z uplynulých čtyřech duelů nestačili jen na Salzburg.
  • Fehervár bude v pátek čekat 700. zápas v EBEL.
  • Oba týmy v letošní sezóně proti sobě shodně vyhrály dva zápasy, dva z nich prohrály.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Piragic, Siegel
Čároví rozhodčí:Hribar, Tschrepitsch

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Groh (11. Lassila) – Novák, Stehlík, Sova, Čermák, Kruckovyč, Mikliš, Jonáš – Svoboda, Flick, Luciani – Matuš, McRae, Berisha – Vopelka, Bartoš, Bowles – Gago, Kosnar, Oščádal.
Hydro Fehérvár AV19:Kornakker – B. Szabo, Campbell, Stipsicz, Tikkanen, Kaijomaa, Harty, Kiss – Koger, Sarauer, Erdely – K. Szabo, Timmins, Kuralt – Yogan, Girard, Sarpatki – Busenius, Reisz, Mihaly.