Orli vyjeli na led se staronovou posilou. Vrací se Aleš Sova

Aktuální zprávy
PO 29. 7. 2019
V neděli večer se sešli v kabině, poprvé vyzkoušeli výstroj a od pondělí polykají tréninkové dávky na ledové ploše. A-tým Orlů se znovu sešel a započal finální fázi přípravy na novou sezónu Erste Bank Eishockey Ligy. I s novou posilou v kádru.

Je jí sedmadvacetiletý obránce Aleš Sova, který ve Znojmě odehrál 149 utkání v EBEL během tří a půl sezón mezi roky 2012 a 2015. Po krátké štaci v Prostějově se pak defenzivní bek vydal do světa, zahrál si v Itálii, Dánsku, Spojených státech i Francii. Tam působil naposledy, na břehu Atlantského oceánu v Anglet pomohl zachránit nováčka francouzské ligy.

„Aleš zná místní prostředí a my zase známe jeho. Působil tu několik let, má zkušenosti s ligou, do které se vrací, sám se velmi chtěl vrátit. To zapadá do naší koncepce a filozofie, s kterou hráče vybíráme. Navíc nám pomůže v zadních řadách, můžeme se spolehnout na jeho defenzivní činnost. I ze zahraničí na něj šly dobré reference,” podotýká trenér a sportovní manažer Miroslav Fryčer.

Sova se k týmu připojil už v neděli večer a absolvuje kompletní tréninkové dávky s novými spoluhráči. Tým již doplnily také první zahraniční posily: brankář Teemu Lassila, obránce Kevin Tansey a útočník Parker Bowles.

„Zatím trénujeme dvoufázově dva dny v týdnu, postupně přejdeme na tři dny. Hráči dostanou zabrat. Do prvního zápasu je stále dlouhá doba, těch utkání letos hrajeme méně, což je záměr. Loni jsme pořád někde jezdili, letos vyjma turnaje v Pardubicích hrajeme prakticky vše doma,” pochvaluje si Fryčer.

» Statistiky Aleše Sovy
» Program přípravných zápasů Orlů