Orli vyjíždějí k dalšímu souboji do Vyškova

ÚT 14. 2. 2023
Znojemský tým stále úspěšně hájí první místo v tabulce s náskokem téměř třiceti bodů. O další body se je pokusí obrat Vyškov, který se nachází na třetí místě. Zda-li Orli získají plný počet bodů se přesvědčíme ve středu 15. února od 18 hodin.

Znojemští se stále nachází na prvním místě tabulky. V minulém zápase proti Jičínu předvedli dramatický výkon. Celé dvě třetiny se nedokázali prosadit, až na konci třetí třetiny, kdy skórovali celkem třikrát rychle za sebou a získali tak plný počet bodů. Orly stále trápí velká marodka, tým složený z několika stálých hráčů doplněný o hráče z juniorské kategorie pokračuje v úspěšném tažení základní částí druhé ligy a pomýšlí tak na další krůček k postupu výše.

Nejproduktivnějším hráčem Orlů je Martin Šťovíček se ziskem 54 bodů za 27 gólů a stejný počet, tudíž 27 asistencí, na děleném druhém místě se nachází Lukáš Adámek s Markem Špačkem, kteří mají oba shodně 46 bodů, za 15 gólů a 31 asistencí.

Znojmo se s Vyškovem střetlo celkem třikrát, ve všech třech utkáních se radovali Orli. Nejvyšší výhru zaznamenali v 6. kole, kdy svého soupeře porazili 7:0.

Vyškov v novém roce zažívá střídavé období proher i výher a v tabulce se nachází na třetím místě s náskokem 6 bodů na čtvrtý Havířov. V posledním zápase svého soupeře ze Žďáru nad Sázavou porazili 7:4. Od jejich posledního zápasu uběhl týden, tým z Vyškova prohlašuje, že v posledním vzájemném zápase chce potrápit a obrat Orly o body do tabulky.

Nejproduktivnější hráč Vyškova je Tomáš Komínek se 43 body za 28 gólů a 15 asistencí, na druhém místě se nachází Dominik Vašíček se 30 body za 18 gólů a 12 asistencí.

Hlavní rozhodčí:Tomáš Šico
Čároví rozhodčí:Marek Bubela, Jaroslav Peluha

Sestavy z posledních zápasů

HC Orli Znojmo: Žajdlík (Groh) – Stránský, Mareš, Sedláček, Jenáček, Kloz (A), Tejnor, Remta – Šťovíček (C), Beránek, Špaček, Nizhnikov, Kotrba, Kalčík, Pigl, Adámek L., Cakl.
Hokej Vyškov: Šarman (Lambert) – Žižka, Hohl, Hefka, Vosátko, Mikulík, Studený, Holemý – Čuřík, Popelka, Štefka, Komínek, Sebera, Lekeš, Tomajko, Janeček, Vašíček, Kořenek, Dobiáš, Weintritt.