Orli vyjíždí na lídra tabulky

PO 17. 12. 2012
<em>Znojmo</em> - Znojemští hokejisté mají před sebou dohrávku třicátého prvního kola v Erste Bank Eishockey Lize. Tentokrát Orli zavítají na horký led do zimního stadionu ve Vídni. Podaří se Jihomoravanům zdolat vedoucí celek tabulky, a získat tak dva cenné body? Úvodní buly bude vhozeno v úterý v 19:15.

Představení soupeře

Vídni se v letošní sezóně velmi daří. Svěřenci švédského trenéra Tommyho Samuelssona mají na svém kontě čtyřicet tři bodů a drží se v čele tabulky. Na paty jim ale šlapou ambiciózní Medvědi ze Záhřebu, kteří mají jen o pouhý bodík méně.

Vídeň se na zápas se Znojmem posílila. Do klubu zavítala nová posila Justin Keller, který se ještě nedávno proháněl v dresu Salzuburgu. „Jsem nadšený a velmi zvědavý ohledně toho, co mě čeká. Těším se na první domácí utkání a na fanoušky,“ hlásí kanadský útočník.

Sestava Vídně se musela ve víkendových bojích European Trophy obejít bez několika svých členů. Jedním z nich byl i Francoise Fortier, který je druhým nejproduktivnějším hráčem klubu. Během třiceti zápasů se mu podařilo vsítit celkem jedenáct branek a připsat si sedmnáct asistencí. První místo v produktivitě zaujímá Benoit Gratton, který má na svém kontě celkem 33 kanadských bodů (10 + 23).

Vídeň se může spolehnout na svého kanadského brankáře Matthewa Zabu, který chrání svoji svatyni s 92,8% úspěšností. Dvojici brankářů doplňuje Rakušan Fabian Weinhandl, který je mezi třemi tyčemi úspěšný na 93,1%.

Z kabiny Orlů

Orli jsou nyní dobře naladěni po vítězném duelu na ledě letošního nováčka. V Innsbrucku se jim podařilo zvítězit 2:1. „V přestávce jsme trénovali velmi tvrdě. Innsbruck je obtížný soupeř, ale my jsme mu dovolili pouze jeden gól, a za to jsem velmi rád,“ vrátil se k pátečnímu utkání hlavní trenér znojemských hokejistů Martin Stloukal.

Stloukal se také vyjádřil k zápasu s Capitals. „Sledoval jsem, jak Vídeň hrála v European Trophy, mám k nim velký respekt. Vždy hrají velmi přesně. Dá se předpokládat, že budou na náš zápas trochu unavení,“ dodává.

⇒  Bryan Bickell patří mezi nejproduktivnější hráče Orlů

Orlům se proti Vídni zatím moc nedařilo. Ze dvou vzájemných zápasů vždy vyšel vítězně rakouský celek. První utkání se Orlům podařilo dotáhnout až do prodloužení, kde ale nakonec podlehli a Vídeň si ze znojemského zimního stadionu odvezla vítězství 4:3. Ani na druhý pokus však Orli Rakušany nezdolali. Vídeň jim na svém domácím ledě nadělila prohru 1:3, a poslala tak Znojmo domů s prázdnou.

Znojemským statistikám i nadále vévodí Richard Jarůšek, který má na svém kontě shodný počet bodů jako nejproduktivnější hráč Vídně. Od začátku sezóny vstřelil už osmnáct branek a připsal si patnáct asistencí. Za ním následují zahraniční posily. Kim Strömberg (14 + 9) a Bryan Bickell (8 + 14). Titul nejproduktivnějšího obránce v orlí sestavě si stále drží Lubomír Štach, který vsítil dva góly a na dalších dvanáct si připsal asistenci.

Znojmo se bude muset obejít bez Petera Puchera a Marka Urama, které shodně trápí zranění kolene. Chybět bude také útočník Petr Beránek, jenž absolvuje s reprezentačním výběrem hráčů do 20 let přípravu před startem mistrovství světa. Ondřej Kacetl by měl do utkání nastoupit jako brankářská jednička.

12. kolo: Znojmo – Vídeň 3:4p
15. kolo: Vídeň – Znojmo 3:1

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Ales Fajdiga #5, Peter Gebei #11
Čároví: Balasz Kovac #86, Attila Nagy #91

Sestavy z posledního utkání

UPC VIENNA CAPITALS: Weinhandl – Fraser, Veideman, Bjornlie, Lakos A., Klimbacher, Lakos P., - Olsson, Soares, Schiechl – Fortier, Gratton, Rotter – Lundbohm, Blatny, Woger – Draschkowitz, Nador, Schweda.

ORLI ZNOJMO: Landsman - Lattner, Bořuta, Henry, Kulmala, Stehlík, Sova, Wharton - Jarůšek, Fiala, Bickell - Strömberg, Pucher, Beroun - Havlík, Šeda, Komínek - Beránek, Bartoš, Rožník.

Další zápasy 31. kola

KHL Medveščak Zagreb - HC TWK Innsbruck “Die Haie“
(ostatní zápasy odehrány 16. 12. 2012)
AC-KAC - EC VSV 3:0