Orli začínají druhou čtvrtinu soutěže. Přijede lídr ze Salzburgu

SO 19. 10. 2019
Podruhé v sezóně se Orli utkají s mocným Salzburgem. V prvním vzájemném utkání na ledě současného lídra soutěže sahali po překvapení, z horké půdy nakonec brali bod. Nedělní zápas se rozjede v 17:30.

Utkáním proti Salzburgu vstoupí znojemští hokejisté do druhé čtvrtiny letošní EBEL. Během deseti zápasů se dočkali pěti výher, další dvě měli na dosah. Jak proti Klagenfurtu, tak ani o kolo dříve právě proti nadcházejícímu soupeři neudrželi vedení 3:0. Oba zápasy přitom měli společné jmenovatele, tedy výborný začátek a nevydařenou třetí třetinu. Bodově naprázdno vyšli ve třech případech, nad síly byli Graz, Vídeň a naposledy také Bolzano.

Naproti tomu Salzburg celé soutěži vládne. Z deseti zápasů naplno bodoval pětkrát, třikrát si úspěšně počínal po základní hrací době. V roli poraženého odešel pouze ve třetím kole, v prodloužení nestačil na Linz 4:5. V pátečním zápase poté doma přišel o vedení 2:0 proti Fehérváru, se kterým vinou obdržených branek v osmapadesáté a šedesáté minutě neuspěl 2:3.

Před druhým vzájemným zápasem sezóny oba týmy dělí šest bodů. Salzburg má po páteční ztrátě dva body náskoku na druhou Vídeň, na sedmé Znojmo si vypracovalo šest bodů. Podaří se Orlům toto manko stáhnout?

“Zápas v Bolzanu pro nás samozřejmě dobrý nebyl. S výsledkem nemůžeme být spokojeni. Již v neděli nás však čeká další zápas, takže se musíme zaměřit na něj.“

Kevin Tansey (obránce, Orli Znojmo)

Statistické okénko

• Kanadskému bodování vládne salzburská trojice Thomas Raffl, Raphael Herburger a John Hughes. Raffl je nejproduktivnějším (19 bodů) a zároveň nejlepším střelcem ligy (10 branek), Hughes posbíral nejvíce asistencí (12).
  • Salzburg dominuje také při početní nerovnosti. V přesilových hrách vstřelil 12 branek (30% využití), během 37 oslabení inkasoval pouze 4 branky (89,2% úspěšnosti).
  • Oba týmy se spoléhají na své brankářské jedničky Teemu Lassilu a Jeana Lamoureuxa. Do hry však naskočili také jejich náhradníci Dominik Groh a Lukas Herzog. A to shodně ve třech zápasech.
  • Nedělní soupeři jsou na tom podobně také v trestných minutách. Hráči Znojma v průběhu deseti zápasů proseděli na trestné lavici 88 minut, hokejisté Salzburgu o šest minut méně.

Hlavní rozhodčí:K. Nikolč, Siegel
Čároví rozhodčí:Muzsik, Soos

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO: Lassila (30. Groh) – Tansey, Sedlák, Sova, Mikliš, Bořuta, Stehlík, Oščádal, Jonáš – Luciani, Matuš, Svoboda – Novák, McRae, Berisha – Bowles, Bartoš, Beránek – Gago, Češík, Mrázek.
EC Red Bull Salzburg:Lamoureux – Joslin, Regner, Viveiros, Pallestrang, Heinrich, Jakubitzka, Schreier – Holloway, Baltram, Kolarik – Hughes, Herburger, Raffl – Huber, Schiechl, Feldner – Hochkofler, Pilloni, Witting.