Orli zaútočí na žlutočernou vídeňskou pevnost

ČT 28. 10. 2021
Po předchozím víkendu plném cestování nebudou muset znojemští hokejisté tentokrát absolvovat dlouhou trasu. Jen něco málo přes hodinu trvá jízda ze Znojma do nedaleké Vídně, kde v pátek od 19:15 vypukne již tradiční „Ost-Derby“.

Vídeňští nezačali nový ročník zrovna oslnivě a na své první body čekali až do 4. ligového kola, nyní se ale zdá, že začínají pomalu nabírat dech. Z posledních pěti zápasů odcházeli čtyřikrát jako vítězové, se ziskem sedmnácti bodů jim tak patří jedenáctá příčka. Ale pozor! Ve velmi vyrovnaném středu soutěžní tabulky chybí pouhé čtyři bodíky na šesté Znojmo.

Statistikám Capitals kraluje dánská posila Nicolai Meyer (5 + 9), jenž do Rakouska přinesl své zkušenosti z finské a švédské nejvyšší soutěže. Těsně za ním se drží další nováček Brody Sutter (6 + 6), ten zase předchozí dvě sezony strávil v německé DEL. V sestavě Vídně nelze opominout jméno Phillipa Lakose, jenž patří v jednačtyřiceti letech k nejzkušenějším borcům ligy. Ve Vídni hraje s malou přestávkou již od roku 2003.

Znojemští se po dvou venkovních zápasech znovu vrátili před domácí publikum. Dramatický duel se Salzburgem zdobily výkony obou gólmanů a v té znojemské exceloval Pavel Kantor. Orli o třech bodech rozhodli až v závěrečné desetiminutovce, autorem vítězné branky se stal Anthony Luciani, pojistku do prázdné klece přidal Ryan Culkin.

Znojmo a Vídeň už za sebou mají jedno letošní vzájemné měření sil. Hned v druhém ligovém kole v půlce září se na jihu Moravy dlouho slavila výhra, která se nerodila lehce. Orli museli dotahovat dvoubrankový náskok soupeře, ale ve třetí třetině dominovali a v bouřlivé atmosféře zvítězili 5:4. „Naše výkony doma a venku teď byly docela odlišné. I ve Vídni se pokusíme držet toho, co jsme plnili doma. Někdy stačí hrát padesát minut jedna jedna, pak to tam „šoupnout“ a jít domů,“ věří v další výhru svého týmu gólman Pavel Kantor.

Zajímavosti

• Vídeň divácky táhne. Erste Bank Arena je nejnavštěvovanějším místem v lize (v průměru bezmála 3000 diváků), ale rovněž na ledě soupeře jsou Vídeňští nejatraktivnější volbou.
  • Ve vídeňské kleci se prozatím vystřídali tři gólmani, největší porci zápasů spolkl David Kickert, ale prostor již dostali také Bernhard Starkbaum a Stefan Steen.
  • Předchozí vzájemný zápas měl hned dva dvougólové střelce, za Znojmo pálil Anthony Luciani, na rakouské straně si přesné zásahy připsal Brody Sutter.
  • Capitals patří k týmům s nejlepší úspěšností přesilových her s využitím téměř 25%.