Orli změří síly se silnou Duklou

ÚT 1. 2. 2011
<em>Znojmo</em> - Velký úkol teď mají před sebou znojemští hokejisté. V posledních třech zápasech nadstavbové části získat co nejvíce bodů. První ze tří duelů sehrají Orli s bojovnou Duklou. Právě zápasy se soupeři z Vysočiny se těší velké oblíbenosti fanoušků. Nejvyšší návštěvnost v této sezóně zažila Hostan aréna v utkání s Třebíčí (1906 diváků), druhou příčku drží právě souboj s Jihlavou (1778 diváků). Překoná středeční utkání dosavadní nejvyšší hodnotu a pokoří Znojmo znovu silný celek trenéra Vlka? Zápas začíná v 17:30 hodin.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Do letošní sezóny vlétla Dukla s velkou chutí a vervou. Potvrzují to nejen čísla, ale i herní projev. Dlouhou dobu se tým držel na první pozici, které se nakonec musel vzdát ve prospěch ústeckého Slovanu. V jednačtyřiceti kolech nasbíral 73 bodů za více než polovinu vítězných tažení a momentálně okupuje třetí příčku prvoligové tabulky.

Nadstavbová část vychází soupeři přesně podle plánů. Tým trenéra Vlka šlape jako hodinky. V posledních pěti zápasech nasbíral úctyhodných deset bodů a pouze jedenkrát odcházel do kabin jako poražený celek. Získal skalp olomoucké Mory, kterou porazil až v samostatných nájezdech díky ráně Aleše Padělka 3:2. Další obětí se stali berounští Medvědi (3:0), následoval Havlíčkův Brod, kterému byl povolen pouze jediný gól do soupeřovy sítě (3:1). Poslední dvě utkání sehrál tým z Vysočiny s nejsilnějšími celky ligy. Nejdříve podlehl v Chomutově po vyrovnaném průběhu 2:4. Zatím v posledním zápase pak hostil na domácím ledě lídra z Ústí nad Labem, kterého dokázal překonat v nájezdech (3:2), a v očekávaném duelu ukořistil dva body.

Vladimír Říha a Tomáš Čachotský, nejproduktivnější hráči svých týmů

Jihlava má v letošní sezóně velmi silnou ofenzivu. Nejen klubovým statistikám, ale i celému kanadskému bodování první ligy vévodí jméno ostřelovače Tomáše Čachotského, jenž nevynechal jediný zápas a celkově nastřádal 46 bodů (21 + 25). Pouze o tři body za ním zaostává nestárnoucí Oldřich Bakus (21 + 22). Za zmínku stojí také jméno nejlepšího nahrávače soutěže Daniela Hodka (13 + 25).

Velkou oporou v brankovišti je šestadvacetiletý Milan Řehoř, který se mezi kovové konstrukce vrátil po více než dvoutýdenní pauze v sobotním zápase proti Slovanu a jehož úspěšnost se pohybuje nad 93 procenty. Post brankářské dvojky zastává bývalý reprezentační brankář mládeže Marek Benda, který za Řehoře naskočil po nevydařeném zápase se Znojmem (2:3) a svému týmu vychytal čtyři výhry. Teprve jednadvacetiletý Benda v sedmi zápasech inkasoval pouze patnáctkrát a může se pyšnit nejen úspěšností 93,27 procent, ale také jednou vychytanou nulou.

V současné sezóně se Orli utkali s Duklou celkem třikrát, z toho dva duely skončili ku prospěchu Znojma. První střet obou rivalů se odehrál v Hostan aréně, kde soupeř poprvé v ročníku poznal chuť porážky (3:1). Druhý zápas měl stejný výsledek, ovšem tentokrát se z vítězství radovali na Vysočině. V posledním vzájemném bojovném utkání pokořili svěřenci trenéra Soudka Jihlavu výhrou 3:2, když o konečné podobě skóre v přesilové hře rozhodl Vladimír Říha.

Z kabiny Orlů

Podíváme-li se na znojemské výsledky z pohledu nejbližších odehraných pěti zápasů, zjistíme, že nejsou příliš růžové. Pouhé jedno utkání přineslo body do prvoligové tabulky. V ostatních čtyřech případech ukázala štěstěna Orlům odvrácenou tvář. A tak místo toho, aby tým stoupal v tabulce směrem nahoru, stále se s jednašedesáti body drží šestého místa a na třetí Jihlavu ztrácí 12 bodů.

Martin Podešva opět skóruje

Orly stále trápí marodka. I do utkání s Medvědy z Berouna naskočili ve značně oslabené sestavě, doplněné mladými hráči. Přesto tento tým působil soupeři nemalé problémy. Ještě v prvním dějství dokázal zápas otočit ve svůj prospěch, když přesně zavěsil nejlepší kanonýr Vladimír Říha, následně přidal branku uzdravený Martin Podešva a trefu v černočerveném dresu zaznamenal v přesilovce i Martin Pláněk. Bohužel několik minut před závěrečnou sirénou se ke střele dostal Ladislav Vlček, který rozhodl o vítězi.

Trenér Soudek se i nadále bude muset zřejmě obejít bez opor týmu Aleše Staňka a Jiřího Berouna, které trápí svalové problémy. Naopak narůstající formu můžeme sledovat u mladičkého Richarda Jarůška, který má na svém kontě už 7 kanadských bodů (4 + 3).

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Jakub Smitka (Česká Lípa)
Čároví: Tomáš Klein (Znojmo), Přemysl Skopal (Nový Šaldorf)

Sestavy z posledních utkání

ORLI ZNOJMO: Kacetl (34. - 35. Panec) - Štach, Rangl, Kolafa, Pláněk, Klimeš, Novák, Stehlík, Pospíšil - Vyletelka, Říha, Trojan - Lev, Podešva, Lattner - Jarůšek, Kovalský, Komínek.

HC Dukla Jihlava: Řehoř - Ficenc, Kaláb, Šidlík, Dobrovolný, Staněk, Jaroš, Zelený - Hodek, Bakus, Čachotský - Jeslínek, Maliník, Kucsera - Sojčík, Padělek, Škumát - Zeman, Protasenja, Krupka - Man.

Další zápasy 42. kola

HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Berounští Medvědi
KLH Chomutov - HC Olomouc (odloženo na středu 9.2.)
HC Slovan Ústečtí Lvi - HC VCES Hradec Králové
IHC Komterm Písek - SK Horácká Slavia Třebíč