Orli znají hrací plán, premiéru doma obstará Vídeň!

ICE Hockey League
ST 21. 7. 2021
Rozpis zápasů pro novou sezónu bet-at-home ICE Hockey League byl zveřejněn. Sezóna odstartuje v pátek 17. září, kdy Orli zamíří na led Bolzana. O dva dny později se doma utkají s Vídní. Poslední kolo základní části je na programu 27. února.

Díky rozšíření soutěže z 11 na 14 týmů došlo k již dříve schválené změně hracího formátu ligy. Ten nyní kopíruje systém, který fanoušci mohou znát například z české extraligy. V základní části se každý s každým utká dvakrát doma a dvakrát venku, tak každý celek odehraje 52 utkání. Nejlepších šest mužstev postoupí přímo do čtvrtfinále, týmy na sedmém až desátém místě čeká předkolo play-off.

Stejně jako v předchozích letech se v průběhu Vánoc hrají zápasy jen v regionálních skupinách, aby se zabránilo dlouhému cestování ve svátečním období.

Rozpis může ještě doznat změn zejména na základě výsledků srpnové olympijské kvalifikace na hry v Pekingu, které se konají od 4. do 20. února 2022. Pokud by se některá z účastnických zemí na hry probojovala, došlo by pravděpodobně k odložení únorových kol na pozdější termín a liga by v únoru měla pauzu.

Předkolo play-off se bude hrát na dva vítězné zápasy, další kola od čtvrtfinále až po finále už klasicky na čtyři vítězné. Před předkolem play-off i čtvrtfinále proběhne už tradiční a specifická volba protivníků, kdy nejvýše postavené týmy volí své soupeře. Konkrétní termíny pro play-off stejně jako hrací systém bude určen po olympijské kvalifikaci.

Konkrétní časy zápasů budou zveřejněny v dalších dnech a týdnech také v závislosti na televizních přenosech.

První kola Orlů v bet-at-home ICE Hockey League 2021/22

DatumSoupeř
pátek 17. 9. 2021Bolzano (V)
neděle 19. 9. 2021Vídeň (D)
pátek 24. 9. 2021Klagenfurt (D)
neděle 26. 9. 2021Bolzano (V)
pátek 1. 10. 2021Graz (D)
neděle 3. 9. 2021Villach (V)
pátek 8. 10. 2021Bratislava (D)
neděle 10. 10. 2021Graz (V)
pátek 15. 10. 2021Villach (D)
neděle 17. 10. 2021Lublaň (V)

D = doma, V = venku

Kompletní rozpis utkání Orlů v celé sezóně naleznete zde.