Orlím zrakem: 14. kolo ZNO - VSE

SO 16. 10. 2004
Z n o j m o - Nedělním zápasem načnou všechny extraligové týmy druhou čtvrtinu soutěže, i když jim ještě zbývá odehrát odložené druhé kolo. Znojemští orli se tak po šesti utkáních střetnou opět se soupeřem, jenž je jedním z mála, kterého se jim podařilo letos porazit. Na znojemský led totiž zavítá mužstvo šestinásobného mistra České republiky, tým Vsetínské hokejové a.s. Na Lapači Orli rovněž v přesunutém prvním kole zvítězili 4:2.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Stejně jako Znojemští, tak i Valaši se však letos trápí a zůstávají za očekáváními. Páteční výhrou 5:2 nad poslední Jihlavou uťali devítizápasovou šňůru porážek a s deseti body okupují zatím předposlední příčku. Dukla je paradoxně také posledním týmem, kterého zdolali i Orli. Od té doby třikrát svým soupeřům podlehli a zuby nehty se stále drží na jedenáctém místě se třinácti body. Na záda jim dýchá jedenáctibodový Třinec a právě Vsetín. Tento duel tedy bude dosti klíčový a trenéři i hráči Znojma věří, že by je měl nastartovat k lepším výkonům.

Stejné myšlenky však mají i Vsetínští, kteří se ocitli v těžké situaci s brankáři. Biegl je dlouhodobě zraněný, ale už začíná trénovat. Největší smůlou je zranění hrajícího sportovního manažera Čechmánka, který má problémy s třísly. V brance se tedy v posledních zápasech střídalo méně zkušené trio Masný, Plšek, Žigárdy. Na marodce jsou také útočníci Brabenec a Radivojevič.

Vsetínský kádr už doznal od začátku extraligy několik změn. Pro neshody s trenéry musel klub opustit zkušený harcovník Stantien, který teď působí ve Slovanu Bratislava. Na hostování do konce října přišel Pištek z Pardubic, vedení se podařilo získat také forvardy Ondřeje Veselého, jemuž nevyšlo angažmá v Rusku, a po dobu stávky v NHL i Radovana Somíka z Philadelphie.

Znojmo se pokusí prolomit svou střeleckou smůlu. Spoustu příležitostí se hráčům nepodaří dovést do konce, zakončení je žalostné, i když v počtu střel své soupeře často přebijí. Příliš nefunguje spolupráce mezi beky a útočníky, strašákem jsou rychlé brejky protivníků, po nichž padají laciné góly. Orli budou stále postrádat nejzkušenějšího obránce Soudka a také křídelníka I. Rachůnka.

Přehled vzájemných zápasů