Orlím zrakem: 3. kolo TRI - ZNO

ČT 16. 9. 2004
Z n o j m o - Posunutí termínů prvních dvou kol nového ročníku Tipsport extraligy kvůli Světovému poháru způsobilo to, že soutěž letos startuje třetím kolem. Zápasy 1. kola byly přesunuty z pátku 10. září na úterý 28. září a souboje 2. kola z neděle 12. září na úterý 26. října. Většina týmů si na tu dobu stihla ještě domluvit přátelská střetnutí, aby hráči nevyšli z herního rytmu. Sezóna 2004-05 tedy začíná v pátek 17. září a hned na úvod zajíždějí Znojemští orli na led třineckých Ocelářů.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Tým ze severní Moravy skončil loni po základní části sedmý, play-off potom opustil hned ve čtvrtfinále, když prohrál s pozdějšími mistry HC Hamé 3:4 na zápasy. Letní příprava mužstvu vyšla nadmíru dobře. Ze čtrnácti utkání osmkrát vyhráli, pouze třikrát svým soupeřům podlehli a dosáhli stejného počtu nerozhodných výsledků.

V kádru nedošlo ke změnám na postu brankáře, trenéři Pavel Marek a Aleš Mach budou spoléhat na dvojici Lakosil – Vojtek. Původně měl bílo-červený dres oblékat také mladík Marek Schwarz ze Sparty, ten však dal přednost angažmá v zámoří. Nahradit by ho mohl junior Koutský z Pardubic. Klub opustili obránci Žabka, Jan Kudrna a Jar. Kasík a útočníci Jančařík, Zadina, Zdráhal a Kropáč. Nové angažmá si hledají Ivan a R. Procházka, mladíci Zbořil s Hebarem budou hostovat v prvoligové Opavě. Největšími posilami Ocelářů se stali slovenští zadáci Miroslav Ďurák, Martin Čakajík a Peter Podhradský, doplní je trio Čechů Tomáš Houdek, Marek Chvátal a David Všetečka. Útok vyztuží zkušení Jan Peterek a Zdeněk Skořepa.

Pokud po vypršení smlouvy mezi NHL a hráčskou asociací NHLPA nedojde k nové dohodě mezi těmito subjekty, zajistilo si vedení třineckého klubu služby zatím tří hráčů ze zámoří. Nejčerstvěji získaným je centr Montrealu Canadiens Radek Bonk, druhým křídelní útočník Caroliny Hurricanes Pavel Brendl a třetím obránce Pittsburghu Penguins Michal Rozsíval. Třinec má zájem i o ottawského Senátora Martina Havláta, ale jeho příchod je zatím pouze v jednání.

Znojmo by mohlo k duelu nastoupit i se dvěma posilami z NHL, reprezentační brankářskou jedničkou Tomášem Vokounem a obráncem Karlem Rachůnkem. Útočníka Eliáše zdrželo po Světovém poháru v zámoří vyřizování jistých záležitostí, k týmu se připojí později. Je však ale dost pravděpodobné, že volno dostane i Vokoun.

Přehled vzájemných zápasů