Orlím zrakem: 30. kolo ZNO - KVA

PO 6. 12. 2004
Z n o j m o - Po vyhraném nedělním zápase v Třinci čekají Znojemské orly dvě utkání na domácím ledě. To první odehrají již v úterý proti dalšímu celku, se kterým nepřímo bojují o postavení v tabulce. Energetici jsou sice v současné době dvanáctí a ztrácejí na Orly čtyři body, každý zápas je však pro týmy z nižších pater tabulky nesmírně důležitý pro další vývoj soutěže. Karlovy Vary nyní potkala černá série. Nevyhrály už sedm kol v řadě a naplno bodovaly naposledy před devíti koly proti Zlínu. V neděli podlehly doma Kladnu 2:4.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Se Znojmem mají Západočeši letos nepříznivou bilanci. Oba doposud odehrané vzájemné zápasy prohráli shodným poměrem 2:4. V úvodu sezóny se Vary pohybovaly ve vytoužené postupové osmičce, mužstvo vedené bývalým trenérem Znojma, Pavlem Pazourkem, se ale začalo postupně propadat a vidina historicky první účasti v play-off se mu opět vzdaluje.

Zatím příliš nepomohlo ani několik změn v kádru. Z Jihlavy se vrátil útočník Polák, z Plzně přišel na hostování pittsburghský Tučňák Kraft. Opačným směrem za něj putoval Míka. Poměrně nedávnou změnou je uvolnění slovenského křídelníka Tomíka, který nesplnil očekávání vedení klubu. Jeho novým působištěm se stal finský celek Tappara Tampere. Za lázeňské město také přestal chytat lotyšský reprezentant Masalskis, který se přesune do ruského druholigového Čeljabinsku, ale zatím vypomáhá Písku. O post brankářské jedničky se v poslední době perou mladíci Šmíd a Mensator.

Ti teď zřejmě budou dostávat méně příležitostí, neboť vedení se podařilo na západ Čech přivést reprezentačního gólmana Romana Málka, kterému nevyšlo angažmá v Rusku. Po návratu z Magnitogorsku se rozhodoval o své budoucnosti a podepsal kontrakt s Plzní, kde však bude chytat až od příští sezóny. Tu letošní chtěl dochytat v některém z českých klubů a vážně koketoval s Třincem. Nakonec se však dohodl v Karlových Varech. Energetici mají na marodce bývalého Orla Milana Procházku, který má zlomenou ruku, a obránce Bauera s tržnou ránou v obličeji.

Znojemským orlům se před zápasem s Oceláři uzdravil forvard Mikulík a trenérům vychází taktika hry na čtyři útočné formace a sedm beků. Extraliga má na programu před reprezentační pauzou ještě tři kola a všechny týmy by si rády polepšily o nějaký ten bod. I Orli mají v plánu dotáhnout se na elitní osmičku, k čemuž jim po 29. kole scházejí čtyři body, i když osmé Vítkovice mají stejně jako Karlovy Vary o jeden zápas méně.

Přehled vzájemných zápasů