Orlím zrakem: 31. kolo ZNO - LIB

ČT 9. 12. 2004
Z n o j m o - Druhý domácí zápas po sobě mají v pátek na programu Znojemští orli. Do Hostan arény zavítají Bílí Tygři z Liberce, kteří si odtud letos v 5. kole odvezli tři body za výhru 7:4. Ve Svijanské aréně sahali naopak po tříbodovém zisku Orli, útočník Radim Vrbata však dokázal nejen srovnat skóre na 2:2, ale v prodloužení vstřelit vítězný gól. Liberečtí se prozatím drží na šesté příčce tabulky se ziskem 49 bodů, Znojemští na ně na desátém místě rovných 10 bodů ztrácejí.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Tygři mají letos reálnou šanci zahrát si poprvé v historii extraligové play-off. Před sezónou i během ní vydatně posilovali svůj kádr, který je i díky výluce v NHL doslova nabit hvězdami. K již dříve získaným Hniličkovi, Kotalíkovi, Vrbatovi či Nedorostovi se před nedávnem přidali obránci Jiří Fischer a Jaroslav Modrý. V poslední době mají ale v na severu Čech rozsáhlou marodku, proto si na hostování přizvali dva útočníky. Jedním z nich je Martin Štrba, kterému jako mnoha jiným hráčům nevyšlo angažmá v Rusku, druhým je Petr Sailer z Českých Budějovic. Za něj opačným směrem putoval zadák Krstev.

Sedm zraněných hráčů nedovoluje Liberci hrát v plné síle, přesto se jim i v poslední době daří a podávají vcelku vyrovnané výkony. V posledních šesti utkáních čtyřikrát zvítězil a pouze dvakrát prohrál. Naposledy si Tygři poradili 5:4 s Jihlavou, i když se s ní o body přetahovali až do samého závěru zápasu, kdy o zisku tří bodů rozhodl opět Vrbata. Na marodce se nacházejí útočníci Kotalík, S. Procházka, Čermák, V. Novák, Tomajko, Podkonický a P. Rozsíval. Klub má však dostatečně široký kádr a kdykoliv si může zpět stáhnout někoho z mladých hráčů, kteří působí na střídavé starty v 1. lize, zejména v Berouně.

Znojmo v úterý uštědřilo Karlovým Varům šestibrankový debakl a upevnilo si prozatímní desátou příčku. Že trenéři i vedení stále pomýšlejí na elitní osmičku dokazuje i to, že z Třince získali do obrany ambiciózního slovenského beka Martina Čakajíka. Pro duel s Libercem visí otazník nad brankářem Vokounem, který je nemocný. Proti Karlovým Varům ho skvěle zastoupil náhradník Slávik.

Přehled vzájemných zápasů