Orlím zrakem: 40. kolo ZNO - VSE

PO 17. 1. 2005
Z n o j m o - Na rozdíl od některých týmů nemuseli Znojemští orli dohrávat žádné zápasy, a tak měli před začátkem poslední čtvrtiny základní části Tipsport extraligy více než týdenní volno. Naposledy hráli na domácím ledě 9. ledna s Plzní, kterou porazili 4:3 a s 53 body se prodrali k branám play-off, i když se stále nacházejí na desátém místě. Plzeň a Litvínov se shodným počtem bodů totiž mají lepší statistickou bilanci. V úterý však Orly čeká soupeř z dvanáctého patra, Vsetínská hokejová.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Valaši mají na svém kontě 46 bodů a v uplynulém týdnu dohrávali dva zápasy. Nejprve v Praze remizovali se Spartou 2:2, poté neuspěli v Karlových Varech, odkud si odvezli porážku 1:5. Právě po ní si tyto dva týmy vzájemně prohodily umístění v tabulce. Pro Vsetínské bude utkání ve Znojmě třetím v řadě na ledě soupeře, předtím však odehráli stejný počet zápasů doma. V posledních pěti duelech vybojovali pouze jedno vítězství a jednu remízu, tři body přenechali i beznadějně poslední Jihlavě.

Vedení klubu v prosinci získalo do svých řad odchovance Hudlera, který v zámoří patří Detroitu. Před nedávnem poslalo útočníka Pavliše na hostování nejprve do Havířova a poté do Ústí nad Labem. Další forvard Zadina odešel do Žiliny a brankář Biegl, který za týmovou jedničkou Čechmánkem nedostával tolik příležitostí, nahradil v Třinci, svém bývalém působišti, kolegu Lakosila. Po těchto změnách by měl Vsetín na jih Moravy přijet v plné síle.

Znojmo v minulém týdnu rovněž posilovalo i propouštělo. Nejprve si představitelé znojemského klubu pojistili služby obránce Petra Kuboše, který ukončil angažmá v ruském Permu. Není však jisté, zda v úterý proti svému bývalému zaměstnavateli nastoupí, protože byl nemocný. Následně se vedení dohodlo s vítkovickým gólmanem Pruskem na hostování do konce sezóny. Opačným směrem za něj putovali zadáci Křetínský s Mojžíšem. Útočníci Barus a Ondřej posílili prvoligové celky Ústí, resp. Mladé Boleslavi, stejně jako brankář Slávik je opět k dispozici Třebíči.

Přehled vzájemných zápasů