Orlím zrakem: 49. kolo ZNO - VIT

Naši soupeři
SO 19. 2. 2005
Z n o j m o - Šest zápasů v řadě už Znojemští orli nevyhráli a bodovali naposledy 30. ledna, kdy prohráli s Libercem 1:2 v prodloužení. Černá série je postihla těsně před koncem základní části, kdy se týmy z nižších pater tabulky ještě snaží vybojovat šanci na postup do play-off. Orli pro zbývající čtyři kola stále živí naději, i když po pátečním debaklu 2:7 se Zlínem velmi malou. Mezi jejich jedenáctou příčkou a osmým postupovým místem už zeje osmibodová propast. Jejich nedělním soupeřem navíc bude celek Vítkovic, který si již play-off v podstatě zajistil. Se 77 body patří Ostravanům momentálně sedmá pozice, na osmou mají náskok 9 bodů.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Vítkovičtí se po nemastném-neslaném úvodu sezóny ohromně zvedli, především po angažování nové trenérské dvojce Vůjtek – Holaň. Mužstvu zřejmě také prospělo několik změn v kádru, hráči se semkli i při nedávné rozsáhlé marodce, kdy v sestavě chyběla řada opor. Velkou jistotu mají Severomoravané v brance. Gólman Pinc vytlačil z pozice jedničky kolegu Pruska a dokonce pronikl až do reprezentace. Prusek se dohodl do konce sezóny ve Znojmě, avšak momentálně je zraněný a proti „svému“ týmu nenastoupí. V rámci této výměny putovali ze Znojma do Ostravy obránci Mojžíš s Křetínským, druhý jmenovaný ale nakonec dohrává ročník v Třinci.

Do „Ocelového města“ vedení před uzávěrkou přestupů poslalo také útočníka Míku, odkud naopak přišel Jan Peterek. Další forvard Vítkovic, Krayzel, si našel angažmá v Košicích. Střídavé starty v Havířově mají povoleny mladíci Dresler a Köhler, jenž je ale v současné době nemocný. Dlouhodobě zraněný je obránce Kumstát, zdravotní potíže mají i jeho kolegové Malík a Kubina, kteří rovněž nenastoupili v pátek proti Třinci. Utkání dopadlo lépe pro Oceláře, kteří zvítězili 4:3 v prodloužení.

Orlům se lepí smůla na paty. V posledních zápasech jim vždy nevyšla jedna třetina, v níž dostali od protivníka gólový příděl a ztratili tak buď začátek nebo konec utkání. K tomu všemu se jejich marodka rozrostla o další dva hráče. K Pruskovi, Benákovi a Rachůnkovi přibyli Vorel a Ludvík. Přesto se Znojmo bude chtít se ctí prát až do konce a ještě se pokusit vykřesat jiskřičku naděje.